Závodníci Bobr Cupu přispěli nemocnému Matýskovi s aplikací EPP Pomáhej pohybem na rehabilitaci

5.10.2015 9:16 dop.

Rehabilitační odbornou pomoc na celý rok získá malý Matýsek z Olomoucka díky podpoře uživatelů mobilní aplikace EPP Pomáhej pohybem. Většinu bodů pro něj získali závodníci a příznivci litovelského Bobr Cupu 2015 už do sobotního večera. Část bodů je ale ještě třeba vysportovat, teprve pak může Nadace ČEZ potřebnou částku 65 280 korun prostřednictvím dobrovolnické organizace Dobré místo pro život chlapci předat. Informace, jak si aplikaci nainstalovat a pomoci, najdou zájemci na www.pomahejpohybem.cz.

Závodníci Bobr Cupu přispěli nemocnému Matýskovi s aplikací EPP Pomáhej pohybem na rehabilitaci
Foto: cez.cz
Popisek: Závodníci Bobr Cupu přispěli nemocnému Matýskovi s aplikací EPP Pomáhej pohybem na rehabilitaci.

Matýsek se narodil s dětskou mozkovou obrnou a život mu ztěžují epileptické záchvaty. „I přes to je Matýsek obrovský bojovník. Musí ale denně rehabilitovat, aby se mu nepropadl jeho hrudník, srovnávaly kyčle a další problematická místa jeho křehkého těla,“ sdělila Věra Novotná z dobrovolnické organizace Dobré místo pro život, jejíž pracovníci svůj volný čas věnují sociálně znevýhodněným skupinám v Olomouci bez nároku na odměnu. Veškerou potřebnou péči, která je velmi nákladná, poskytuje malému Matýskovi rehabilitační středisko pro ZŠ a SŠ Credo v Olomouci. Díky aktivním lidem se zájmem o druhé, kteří spojili své síly, a nadačnímu příspěvku tak bude možné uhradit potřebné rehabilitace a masáže pro Matýska na celý příští rok.

Vysportovaný šek pro Matýska na 65 280 korun převzal jeho tatínek první říjnovou sobotu na Free Litovel Bobr Cupu 2015 aneb na 21. ročníku závodu pro drsňáky, kteří se nevzdávají. Více než dvě stě tříčlenných štafet závodilo v běhu, horské cyklistice a sjezdu na divoké vodě. „S prosbou o podporu chlapečka z Olomouckého kraje se na nás obrátil sám organizátor Bobr Cupu Tomáš Slovák. Chuť pomoci někomu byla patrná po celou dobu sobotního závodu, který byl plný adrenalinových zážitků a neuvěřitelných sportovních výkonů.

I v jeho průběhu závodníci zapínali aplikaci ČEZ EPP, aby svým výkonem podpořili další potřebné projekty,“ uvedla ředitelka Nadace ČEZ Michaela Žemličková.

Vybraným projektům lze prostřednictvím aplikace EPP Pomáhej pohybem pomáhat i dalšími druhy pohybu, například jízdou na kolečkových bruslích nebo třeba zdánlivě obyčejnou chůzí. Aplikace funguje také jako klasický sporttracker, jenž zaznamenává a generuje statistiky osobních výkonů dle různých hledisek. Přehled všech ukončených i aktuálních projektů, ze kterých si uživatelé v rámci své sportovní podpory mohou vybírat, nabízí speciální microsite www.pomahejpohybem.cz i samotná aplikace ČEZ EPP.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Energetický regulační úřad: Startují registrace energetických zprostředkovatelů

13:44 Energetický regulační úřad: Startují registrace energetických zprostředkovatelů

Se začátkem prázdnin byla zahájena registrace energetických zprostředkovatelů. Jejich podnikání se t…