Zažijte tradiční Velikonoce v Národopisném muzeu Národního muzea

12.04.2017 19:57 | Zprávy

Národní muzeum zve rodiny s dětmi na sobotu 15. dubna 2017 od 13 do 17 hodin na oslavu Velikonoc v Národopisném muzeu. Bohatý program návštěvníkům odhalí, jaké tradice a zvyky jsou spojené s Velikonocemi, proč se barví vajíčka a pletou pomlázky.

Zažijte tradiční Velikonoce v Národopisném muzeu Národního muzea
Foto: Národní muzeum
Popisek: Národopisné muzeum - Musaion

Ve výtvarných dílnách si budou moci vyrobit veselé jarní zápichy a ozdobná přáníčka. Pod vedením zkušených mistrů řemesel si zase budou moci ozdobit kraslici a uplést pomlázku. Po celé odpoledne budou návštěvníkům přístupné výstavy Venkov a Námluvy.

Program:
13.00–17.00 hod.

Zdobení kraslic

Na žádném svátečním stole nesmí chybět typická velikonoční ozdoba – kraslice. Tato tradičně načerveno obarvená vejce, která děvčata dávají koledníkům, jsou symbolem plodnosti, života a vzkříšení. Zájemci si vyzkouší zdobení kraslic tzv. škrábanou technikou.

Pletení pomlázek

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Cena Správy jeskyní ČR ocení osobnosti. Navrhněte kandidáty

22:03 Cena Správy jeskyní ČR ocení osobnosti. Navrhněte kandidáty

Osobnosti v oblasti výzkumu, ochrany a zpřístupňování jeskyní a krasového podzemí vyzdvihne Cena Spr…