Zatímco v kalendáři je pro valentýnský svátek vyhrazen pouze jeden den v roce, na transfúzním oddělení trutnovské nemocnice bude letošní Valentýn dvoudenní.
Chcete, aby Babiš vedl ANO do parlamentních voleb jako lídr a kandidát na premiéra?Anketa
„Svátek sv. Valentýna není jen svátkem všech zamilovaných, ale i oslavou přátelství, lásky a partnerských vztahů. Darujte společně krev ve dvojici, anebo přijďte a zapojte se do dárcovství krve sami. Pomůžete tím zachránit život zraněným a nemocným, na které doma také někdo čeká,“ říká primář transfúzního a hematologického oddělení, MUDr. Josef Kunčar a dodává: „A protože se říká, že "láska prochází žaludkem, chystáme pro naše dárce odměnu v podobě nadstandartního občerstvení.“
Usměvavý tým dárcovského úseku trutnovské nemocnice s radostí uvítá nové i již registrované dárce. Dárcem krve se může stát každý občan ČR ve věku 18-60 let. Nezbytnou podmínkou je hmotnost nad 50 let a dobrý zdravotní stav.
Za každé bezplatné darování krve si mohou dárci v daňovém přiznání odečíst 3 000 Kč ze základu daně. Pokud jsou zaměstnaní, mají zároveň nárok na pracovní volno v den odběru s plnou náhradou mzdy.
TRANSFÚZNÍ ODDĚLENÍ TRUTNOVSKÉ NEMOCNICE
Slezská 166, Trutnov
Úterý 14. 2. 2023 6:30 – 9:30 odběr krve (prvodárci i registrovaní)
6:30 – 12:00 odběr plazmy (pouze registrovaní dárci)
Středa 15. 2. 2023 6:30 – 12:00 odběr plazmy (pouze registrovaní dárci)
Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.
Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.
autor: Tisková zpráva