Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje: Testování v jičínské a trutnovské nemocnici v souvislosti s nákazou dvou zdravotníků

03.07.2020 20:27

Zaměstnanci a pacienti v Oblastní nemocnici Jičín a Oblastní nemocnici Trutnov, kteří přišli do kontaktu s Covid-19 pozitivními zdravotníky, jsou testováni na Covid-19. Nakaženými jsou lékař a lékařka z trutnovského ARO a jičínského oddělení neurologie, kteří se nakazili ve svém volném čase.

Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje: Testování v jičínské a trutnovské nemocnici v souvislosti s nákazou dvou zdravotníků
Foto: ZHKHK
Popisek: Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje - logo
reklama

Všechny dosud provedené testy jsou negativní, na výsledek části testů se ještě čeká. V následujících dvou týdnech bude z personálních důvodů v trutnovské nemocnici zrušena veškerá plánovaná operativa a budou realizovány operace pouze u akutních stavů. Na jičínském oddělení neurologie platí zákaz návštěv, v trutnovské nemocnici dosud plošný zákaz návštěv nebyl zrušen. Jiná opatření zatím nebylo potřeba aktivovat, obě nemocnice fungují s využitím dostatečné zásoby adekvátních ochranných prostředků.

„Obě naše nemocnice na přijímaných opatřeních úzce spolupracují s Krajskou hygienickou stanicí KHK, na nastavování postupů se podílí také koncernový epidemiolog, tak, aby situace zůstala co možná nejvíce pod kontrolou“ řekl k průběhu přijímaných opatření Ing. Aleš Cabicar, náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví.

„Oběma nemocným lékařům našich nemocnic přeji brzké uzdravení a doufám, že se budou moci brzy vrátit do běžného pracovního života,“ dodala k nastalé situaci předsedkyně představenstva Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje Ing. Ivana Urešová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Soud zítra rozhodne, zda protest aktivistů Greenpeace způsobil poruchu elektrárny Chvaletice

21:20 Soud zítra rozhodne, zda protest aktivistů Greenpeace způsobil poruchu elektrárny Chvaletice

V úterý 19. ledna proběhne v Pardubicích soudní líčení s pěticí aktivistů a aktivistek Greenpeace, k…