Železniční depozitář NTM v Chomutově navštívila britská velvyslankyně

03.08.2017 16:39

Železniční depozitář Národního technického muzea v Chomutově navštívila velvyslankyně Velké Británie, J. E. paní Jan Thompson.

Železniční depozitář NTM v Chomutově navštívila britská velvyslankyně
Foto: ntm.cz
Popisek: Železniční depozitář Národního technického muzea Chomutov
reklama

Během návštěvy se seznámila s vývojem provozu kolejových vozidel na území ČR, s historií železniční sbírky NTM, jednotlivými vzácnými exponáty i plánem NTM na vybudování Muzea železnice a elektrotechniky NTM v Praze.

J. E. paní Jan Thompson přivítal v areálu depa náměstkem NTM Mgr. Miloš Josefovič, který jsi stručně seznámil s historií budov depozitáře a budování železniční sbírky. Následně si prohlédla obě rotundy a seznámila se s vývojem provozu kolejových vozidel na území ČR. K vybraným vozidlům mapujícím přelomové epochy vývoje železniční dopravy v českém prostoru jí byl poskytnut individuální výklad.

V rámci návštěvy byla paní Thompson provedena salónním vozem Aza 1-0085 Adolpha von Rotschild, nahlédla rovněž na zpřístupněné stanoviště lokomotivy řady 475.1142 přezdívané Šlechtična.

Na závěr paní Thompson projevila zájem o projekt Muzea železnice a elektrotechniky NTM, které muzeum plánuje vybudovat v areálu Masarykova nádraží, a srovnala zájem veřejnosti o historii železniční dopravy v Čechách se zájmem ve Velké Británii. Svou návštěvu zakončila fotografií u nejrychlejší parní lokomotivy Československa 498.106 známé jako Albatros.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

S novou ODISkou do vlaků Českých drah po celé republice

18:17 S novou ODISkou do vlaků Českých drah po celé republice

Takzvaná ODISka, tedy karta, která umožňuje cestování v rámci integrovaného dopravního systému Morav…