Zemřel komentátor Alexander Tolčinský

02.09.2015 8:40

Český rozhlas přišel o špičkového komentátora Alexandra Tolčinského, který náhle zemřel ve věku šestačtyřiceti let. Posluchači se s ním měli možnost setkávat především na stanici Plus v pořadu Názory a argumenty.

Zemřel komentátor Alexander Tolčinský
Foto: repro ČT24
Popisek: Alexader Tolčinský

„Nečekané úmrtí Alexandra Tolčinského mě velmi zasáhlo. Je to tragédie jak pro jeho rodinu, tak pro všechny z nás v Českém rozhlase. Přišli jsme nejen o brilantního komentátora, ale také o skvělého kolegu a člověka,“ uvedl generální ředitel Peter Duhan.

Alexander Tolčinský působil na stanici ČRo 6, později v ČRo Plus. Patřil mezi odborníky mimo jiné na balkánský prostor, Polsko a Bělorusko. Před příchodem do Českého rozhlasu byl diplomatem MZV ČR v rámci mezinárodní mise v Iráku. Tam také po koaliční invazi na jaře v roce 2003 pracoval šest týdnů jako reportér zahraniční redakce zpravodajství České televize.

Své další novinářské zkušenosti získal jako zpravodaj ČRo v Polsku, pracovník televize OSN v Záhřebu či jako redaktor Radiožurnálu a zahraničního zpravodajství České televize se zaměřením na postjugoslávské země a krizové oblasti.

Narodil se v roce 1969, na VŠE v Praze absolvoval obor finance. V březnu 2004 vydal v nakladatelství Dokořán knihu postřehů z pobytu v Iráku pod názvem Příliš brzy na snídani.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SŽDC: Předběžná tržní konzultace ke zpracování studie proveditelnosti železničního uzlu Praha

17:12 SŽDC: Předběžná tržní konzultace ke zpracování studie proveditelnosti železničního uzlu Praha

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) pokládá za jednu ze svých priorit modernizaci infrastruktur…