Zimní olympiáda dětí a mládeže: Megaakci zahájily sportovní hvězdy i zpěvačka Farna

19.01.2016 13:31

Zaplněné tribuny, 1048 sportovců, hodinu a půl dlouhý program plný sportovních hvězd. To vše přineslo slavnostní zahájení VII. Zimní olympiády dětí a mládeže, kterou od neděle hostí Ústecký kraj. V defilé krajských výprav nechyběli jako vlajkonoši olympijští medailisté včetně hokejistů Dominika Haška, Davida Moravce, Roberta Reichla nebo Bohuslava Ebermanna či sjezdařky Olgy Charvátové–Křížové a také mistři světa, kanoista Martin Fuksa nebo hokejista Viktor Ujčík. Skikrosařský šampion Tomáš Kraus pak v chomutovské v SD ARÉNĚ společně s dcerou Lucií zapálil oheň a oficiálně tak zahájil největší sportovní mládežnickou akci v Česku.

Zimní olympiáda dětí a mládeže: Megaakci zahájily sportovní hvězdy i zpěvačka Farna
Foto: ZODM
Popisek: Zimní olympiáda dětí a mládeže
reklama

„Všichni brali zahájení vážně a mně to připadalo důstojné akce, která tu bude,“ řekl Tomáš Kraus, dvojnásobný mistr světa a čtyřnásobný vítěz Světového poháru, vlajkonoš pořádajícího kraje.

Na slavnostním zahájením, v jehož průběhu se představily všechny sporty her a zazpívala jedna z nejoblíbenějších zpěvaček české mládeže Ewa Farná, nechyběli ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová nebo hejtman pořádajícího kraje Oldřich Bubeníček. Předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval účastníkům vzkázal: „Popřál bych jim, aby se jim dařilo, aby je tahle zkušenost nabila a dala jim důvod, proč si dál odříkat a snažit se.“

Ústecký kraj pořádá již druhou Olympiádu dětí a mládeže, poprvé zde proběhla letní edice v roce 2007. Letošní zimní hry se konají na pěti sportovištích a nabídnou osm tradičních zimních sportů se dvěma doplňkovými sporty, což jsou disco dance a šachy. Soutěží se celkem ve třiceti disciplínách, hry ukončí medailový ceremoniál ve čtvrtek na zimním stadionu v Chomutově.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český rozhlas zaznamenal historický úspěch na festivalu Prix Italia

16:11 Český rozhlas zaznamenal historický úspěch na festivalu Prix Italia

Český rozhlas slaví fenomenální úspěch na 73. ročníku jednoho z nejprestižnějších a nejstarších evro…