Zisk Lesů ČR za první čtvrtletí 2017 činí 1,72 miliardy korun

25.05.2017 22:10

Státní podnik Lesy České republiky vykázal v prvním čtvrtletí letošního roku zisk ve výši 1,72 miliard korun. Loni ve stejném období to bylo 1,59 miliard korun. Za loňský rok činí auditovaný hospodářský výsledek podniku před zdaněním 4,98 miliard korun.

Zisk Lesů ČR za první čtvrtletí 2017 činí 1,72 miliardy korun
Foto: lesycr.cz
Popisek: Lesy ČR - logo

Za první tři měsíce letošního roku podnik vytěžil 1,86 milionů m3 dříví, loni to bylo ve stejném období 1,76 milionů m3 dříví. Cena dříví od roku 2015 postupně klesala. Vliv na to měl zejména přebytek kůrovcového a dalšího kalamitního dříví na trhu. „Obdobná situace bude zřejmě i letos. Přestože byla zima bohatá na srážky, kůrovce nezastavila,“ uvedl generální ředitel Lesů ČR Daniel Szórád.

Za loňský rok činí auditovaný hospodářský výsledek podniku před zdaněním 4,98 miliard korun. „Na vlastních výrobcích a službách jsme utržili 10,9 miliard korun a vytěžili jsme 8,1 milion m3 dříví. Více než polovina pocházela z kůrovcových, větrných a jiných kalamit. Dříví se tedy prodávalo za nižší ceny,“ pokračoval Szórád. Do státního rozpočtu podnik odvedl v roce 2016 celkem 5,6 miliard korun. V posledních třech letech to bylo více než 20 miliard korun a na daních z příjmu právnických osob Lesy ČR odvedly od roku 2014 celkem 3,3 miliardy korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Iniciativa Boj za byty OKD vyzývá nájemníky k podání žaloby

0:00 Iniciativa Boj za byty OKD vyzývá nájemníky k podání žaloby

Iniciativa prezentující se pod názvem „Boj za byty OKD“ vyzývá nájemníky bytů OKD, aby se připojili …