Život dětem odstartoval nový ročník projektu Srdce dětem

04.10.2021 14:21

Každoročně se takto pomůže více než tisícovce nemocných dětí z celé ČR

Život dětem odstartoval nový ročník projektu Srdce dětem
Foto: Život dětem
Popisek: Život dětem

Od 1. listopadu po dobu dvou týdnů proběhne ve všech obchodech řetězce Lidl tradiční sbírka Srdce dětem.

Anketa

Přesvědčujete své okolí o tom, koho má a nemá volit?

72%
hlasovalo: 26236 lidí
Stejně jako v předchozích letech budou moci lidé pomoci vážně nemocným dětem zakoupením samolepky v hodnotě 30 korun. Začít s pomocí osmi malým vážně nemocným dětem i dalším lze už nyní. Obecně prospěšná společnost Život dětem totiž v neděli 3. října odstartovala projekt na webu www.srdcedetem.cz. Kampaň k projektu bude nově probíhat letos též na sociálních sítích Facebook, Instagram, Twitter a YouTube.

„Vzhledem k tomu, že je nemocných dětí velký počet, Život dětem o.p.s. s některými z nich natočila reportáž, aby široké veřejnosti přiblížila jejich každodenní život, problémy jejich nemocného dítěte a také, jak je pro ně pomoc nás všech důležitá. Každý týden se na webové stránce www.srdcedetem.cz a sociálních sítích seznámíte s příběhem jednoho nemocného dítěte, které zastupuje celou řadu dalších dětí čekajících na pomoc, bez které se v běžném životě neobejdou,“ říká ředitelka organizace Život dětem Maria Křepelková.

Celkem se jedná o osm příběhů dětí a jejich rodičů, kteří statečně bojují s těžkým osudem a rozhodli se projekt Srdce dětem podpořit zveřejněním příběhu svého nemocného dítěte.

„V prvním týdnu se seznámíte s dvěma malými autisty, Sebíkem a Kristiánkem, o které se maminka stará sama. Snaží se, aby se její synové mohli účastnit nejrůznějších terapií, které je naučí lepší komunikaci a těší se, že snad jednou od obou uslyší to obyčejné slůvko „máma“, představuje Maria Křepelková. 

Terapie, které ke zlepšení kvality svého života oba chlapci potřebují, nejsou bohužel hrazeny zdravotními pojišťovnami. Maminka, která se o své syny stará 24 hodin denně, nemůže pracovat, proto je závislá na pomoc od ostatních.

„V druhém týdnu poznáte rodinu Elinky a Matýska i s jejich maminkou. Všichni tři trpí nemocí motýlích křídel, při níž trpí především kůže, která je nesmírně křehká a při sebemenším neopatrném doteku se vytvářejí u nemocných bolestivé rány a puchýře,“ popisuje další případ Maria Křepelková a dodává: „Ve třetím týdnu poznáte malou Adrianku, které lékaři brzy po narození diagnostikovali cystickou fibrózou, nemoc, která postihuje především plíce a trávicí soustavu. Období lockdownu bylo pro ni i její rodiče velmi náročné, protože se musí vyhýbat veškerým virům, jinak při sebemenší viróze skončí na antibiotikách, často i v nemocnici.

Vyjmenované příběhy doplní v následných pěti týdnech také příběhy holčiček, které se potýkají s následky dětské mozkové obrny a se spinální svalovou atrofií. Prostřednictvím online reportáží se veřejnost seznámí i s příběhem sourozenců, bojujících se zcela neznámými typy nádoru. V neposlední řadě to bude osud chlapce, který trpí závažným genetickým onemocněním zvaným mukopolysacharidóza.

„Chtěla bych všem, kdo se rozhodnou vážně nemocné děti podpořit a pomoci jim tak alespoň o trochu zlepšit kvalitu jejich životů moc poděkovat. Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi těžká onemocnění, budeme rádi, když široká veřejnost pomůže i tím, že bude sdílet příběhy nemocných dětí svým přátelům. Každá pomoc je nesmírně důležitá, aby se pro nemocné děti podařilo zajistit tolik potřebnou finanční podporu na uhrazení nejrůznějších zdravotních pomůcek, rehabilitací, ozdravných pobytů a dalších potřeb,“ prosí ředitelka organizace Život dětem Maria Křepelková.

reklama

autor: Tisková zpráva

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Co se stalo s vašimi sliby?

Slibovali jste legalizaci HHC a místo toho jste zakázali i THC. Jste na sebe pyšní? Co jste vlastně ze svého programu ve vládě prosadili?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Povodí Ohře: Na vodním díle Nechranice jsme obnovili stavební práce

22:02 Povodí Ohře: Na vodním díle Nechranice jsme obnovili stavební práce

Po zimní technologické přestávce jsme obnovili stavební práce na pravém krajním poli bezpečnostního …