Zlato a.s. má ambici být jedničkou na tuzemském trhu s investičním zlatem

19.10.2015 13:45 | Zprávy

Na exkluzivní tuzemské doméně www.zlato.cz spustila na začátku října provoz akciová společnost Zlato. Obsahově jde především o zpravodajský a informační portál, ale jeho prostřednictvím je také možné nakoupit investiční zlato v eshopu, osobně či formou spoření do zlata. Informoval o tom dnes statutární ředitel firmy Mgr. Libor Křapka s tím, že za první dva týdny už společnost prodala více než 20 kilogramů zlata.

Zlato a.s. má ambici být jedničkou na tuzemském trhu s investičním zlatem
Foto: Archiv Zlato a.s.
Popisek: Zlato, ilustrační foto.

Portál www.zlato.cz denně přináší aktuální nezávislé zpravodajství a komentáře ze světa financí, investic, spoření a událostí, které ovlivňují naše peníze. Kromě tradičních tuzemských a zahraničních informačních zdrojů monitoruje též tzv. nemainstreamová média a přináší tak informace, které nejsou běžně dostupné. „V tom vidíme nesporný přínos portálu, protože se každý člověk může rozhodnout o svých penězích na základě relevantních informací,“ uvedl Libor Křapka.

Ambice majitelů a manažerů firmy jsou podle ředitele společnosti následující - být do konce příštího roku mezi prvními třemi firmami na tuzemském trhu s investičním zlatem a do roku 2018 se stát jeho jedničkou.

„Jsou pro to veškeré předpoklady,“ řekl ředitel společnosti Libor Křapka: „Máme k dispozici unikátní národní doménu Zlato.cz. Neprodáváme investiční zlato s dlouhým čekáním na dodání objednávky, ale v reálném čase a za aktuální cenu, takže klient nemusí čelit riziku protistrany a být v nejistotě, pokud jde o konečnou cenu. Naši zákazníci přesně vědí, za jakou cenu nakupují, a že cena je konečná. Díky našim finančně silným partnerům si náš klient může své zlato převzít v podstatě ihned po zaplacení.“

Stejně tak Zlato a.s. zaručuje kvalitu dodávaného zboží. Nabízí jen ražené zlato od švýcarských dodavatelů s mezinárodně preferovaným certifikátem rafinérie PAMP SA. „Lité zlato, které bylo v minulosti nejednou zpochybněno řadou podvodů, v naší nabídce nenajdete,“ upřesnil finanční ředitel společnosti Lumír Vaštík.

Kromě okamžitého dodání, garance ceny a diskrétnosti Zlato a.s. rovněž garantuje zpětný odkup investičního zlata s nulovým poplatkem a vyplacení hotovosti v týž den. „Standardní sazba prodejců investičního zlata za zpětný odkup se na tuzemském trhu pohybuje v přirážce ve výši od dvou až sedmi procent. My nabízíme transparentně vypočítanou cenu zlata vzhledem k aktuálnímu kurzu ČNB koruny k americkému dolaru, nulové poplatky a s ohledem na výši transakce buď okamžitě vyplacenou hotovost, nebo bankovním převodem druhého dne,“ řekl ředitel Křapka. Jednou z novinek, kterou společnost nabízí, je také spoření do zlata. Výhodou je dostupnost téměř pro každého, průměrování ceny a žádné zbytečné přeplatky.

Zlato a.s. jako jedna z mála společností na českém trhu disponuje certifikovaným testerem - spektrometrem na zlato, který je během chvilky schopen ověřit pravost zlata či jiných kovů a analyzovat strukturu slitků. „Každý zákazník si tak okamžitě může ověřit ryzost zlata, které u nás kupuje,“ vysvětlil finanční ředitel Vaštík: „Stoprocentní kvalitu prodávaného zboží naprosto samozřejmě garantujeme smluvně.“

„Žijeme v nejisté době a domníváme se, že každý by měl mít možnost zařadit do svého majetkového portfolia alespoň malou část fyzického investičního zlata, které bude mít pod svou kontrolou,“ uzavřel ředitel akciové společnosti Zlato.


 

Akciová společnost Zlato byla založena v roce 2015.

Firma byla zapsána do Obchodního rejstříku České republiky 15. září 2015 pod identifikačním číslem 044 03 231.

Základní kapitál společnosti je 10 milionů korun.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Pochybnosti

Paní senátorko,ukázal Vám osobně někdo tzv dopis na rozloučenou vraha Kozáka? Původně dokonce mluvila o dvou dopisech.Ověřoval někdo pravdivost textu těchto dopisů? Skutečně bylo objektivně a dokonale zjištěno,že spáchal i vraždu v Klánovicích? Je dostupná analýza shody zbraně? Vše je velmi bizardní...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚOHS: Veřejná konzultace k navrhovaným změnám v oblasti spojování soutěžitelů

20:48 ÚOHS: Veřejná konzultace k navrhovaným změnám v oblasti spojování soutěžitelů

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zahajuje veřejnou konzultaci k možné revizi pravidel pro povolo…