Změna v čele MŠMT, novou náměstkyní je Martina Běťáková

11.10.2022 17:05 | Tisková zpráva

Novou náměstkyní ministra školství, mládeže a tělovýchovy Vladimíra Balaše se po odchodu exministra Roberta Plagy z této pozice stala Martina Běťáková, dosavadní vedoucí oddělení podpory škol.

Změna v čele MŠMT, novou náměstkyní je Martina Běťáková
Foto: msmt.cz
Popisek: MŠMT - logo

Na ministerstvu školství nová náměstkyně pracuje od roku 2019, podílela se na tvorbě Strategie vzdělávací politiky ČR 2030+ a v poslední době se věnovala tzv. střednímu článku podpory.

„Jsem rád, že právě Martina Běťáková bude mou náměstkyní. Má nejen dlouholeté zkušenosti s prací ministerstva školství, ale stále působí jako pedagožka a přesně zná problémy, se kterými se školy nejvíce potýkají. Proto bych chtěl, aby se v roli náměstkyně soustředila právě na oblast regionálního školství, záležitosti týkající se zákona o pedagogických pracovnících a strategický a koncepční rozvoj vzdělávací soustavy,“ říká k nové posile svého týmu ministr školství Vladimír Balaš.

Mgr. et Bc. Martina Běťáková vystudovala Katolickou teologickou fakultu Univerzity Karlovy, kde v oboru Katolická teologie promovala jako jedna z prvních žen v prezenčním studiu vůbec. Absolvovala rovněž bakalářské studium školského managementu na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. V minulosti působila jako pedagog na Dívčí katolické střední škole v Praze, dále jako zástupce ředitele ZŠ a MŠ Psáry a manažerka soukromé Základní školy Navis. Současně vede Rodinné centrum Dolní Jirčany, kde provozuje dětské skupiny. Bohaté zkušenosti má také v roli veřejného zřizovatele. Od roku 2014 je totiž neuvolněnou místostarostkou obce Psáry, kde má na starost školství a neformální vzdělávání. Zde také měla příležitost stát u zrodu zcela nové moderní školy pro 21. století a založila obecní centrum pro volnočasové vzdělávání "Neformálko".

Na MŠMT nastoupila v roce 2019 a v rámci oddělení strategie a analýz se podílela na tvorbě Strategie vzdělávací politiky ČR 2030+. Stála také u zrodu tzv. středního článku podpory, kde zúročila své zkušenosti z praxe, samosprávy i studií.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Mír na Ukrajině

Paní Konečná, dobrý den. Jednak gratuluji ke zvolení. Vy opakovaně tvrdíte, že EU má nástroje, jak ukončit válku na Ukrajině. Zajímá mě jaké? Podle mě EU nezmůže nic. A ještě co si myslíte o podmínkách, které si klade Rusko, aby válku ukončilo? Chce nejen část území Ukrajiny, ale požaduje i to, aby ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mindwell používá zdravotnický prostředek třídy I.

10:48 Mindwell používá zdravotnický prostředek třídy I.

Služba Mindwell, která umožňuje systematickou péči pro nejčastější psychické poruchy a prevenci širo…