Změna v čele MŠMT, novou náměstkyní je Martina Běťáková

11.10.2022 17:05 | Tisková zpráva

Novou náměstkyní ministra školství, mládeže a tělovýchovy Vladimíra Balaše se po odchodu exministra Roberta Plagy z této pozice stala Martina Běťáková, dosavadní vedoucí oddělení podpory škol.

Změna v čele MŠMT, novou náměstkyní je Martina Běťáková
Foto: msmt.cz
Popisek: MŠMT - logo

Na ministerstvu školství nová náměstkyně pracuje od roku 2019, podílela se na tvorbě Strategie vzdělávací politiky ČR 2030+ a v poslední době se věnovala tzv. střednímu článku podpory.

„Jsem rád, že právě Martina Běťáková bude mou náměstkyní. Má nejen dlouholeté zkušenosti s prací ministerstva školství, ale stále působí jako pedagožka a přesně zná problémy, se kterými se školy nejvíce potýkají. Proto bych chtěl, aby se v roli náměstkyně soustředila právě na oblast regionálního školství, záležitosti týkající se zákona o pedagogických pracovnících a strategický a koncepční rozvoj vzdělávací soustavy,“ říká k nové posile svého týmu ministr školství Vladimír Balaš.

Mgr. et Bc. Martina Běťáková vystudovala Katolickou teologickou fakultu Univerzity Karlovy, kde v oboru Katolická teologie promovala jako jedna z prvních žen v prezenčním studiu vůbec. Absolvovala rovněž bakalářské studium školského managementu na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. V minulosti působila jako pedagog na Dívčí katolické střední škole v Praze, dále jako zástupce ředitele ZŠ a MŠ Psáry a manažerka soukromé Základní školy Navis. Současně vede Rodinné centrum Dolní Jirčany, kde provozuje dětské skupiny. Bohaté zkušenosti má také v roli veřejného zřizovatele. Od roku 2014 je totiž neuvolněnou místostarostkou obce Psáry, kde má na starost školství a neformální vzdělávání. Zde také měla příležitost stát u zrodu zcela nové moderní školy pro 21. století a založila obecní centrum pro volnočasové vzdělávání "Neformálko".

Na MŠMT nastoupila v roce 2019 a v rámci oddělení strategie a analýz se podílela na tvorbě Strategie vzdělávací politiky ČR 2030+. Stála také u zrodu tzv. středního článku podpory, kde zúročila své zkušenosti z praxe, samosprávy i studií.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Zajímá mě, co si přeje ODS?

Protože vy na jednu stranu tvrdíte, že: ,,Zdá se, že si voliči nepřejí další federalizaci EU, bezbřehou migraci a ničení konkurenceschopnosti a životní úrovně radikální zelenou ideologií vtělenou do Green Dealu. To je nadějná zpráva." Jak ale vysvětlíte vaše spojení s Lidovci a TOPkou? Nemyslíte, že...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

KHS Jihočeského kraje: 176 potvrzených případů lymeské boreliózy

20:48 KHS Jihočeského kraje: 176 potvrzených případů lymeské boreliózy

Jihočeští hygienici letos evidují k 24. kalendářnímu týdnu celkem 176 nahlášených a potvrzených příp…