Známá psycholožka školila odborníky pracující s oběťmi trestných činů

13.08.2015 16:00

Domácí násilí, sousedské spory, šikana na pracovišti, přepadení či oloupení zločincem a souvislost s obětmi těchto trestných činů. To je pouze zlomek témat, o kterých se diskutovalo na Krajském úřadě Libereckého kraje v rámci semináře Bílého kruhu bezpečí na téma „Hledat pomoc je projevem silné oběti“.

Známá psycholožka školila odborníky pracující s oběťmi trestných činů
Foto: skromach.cz
Popisek: Lenka Kadlecová

Zkušenosti z praxe a rady v Liberci předala posluchačům Ludmila Čírtková, známá policejní psycholožka a členka Bílého kruhu bezpečí. Spolu s ní vystoupili i další hosté, kteří se ve své profesi zabývají obětmi trestných činů.

Seminář zahájila Lenka Kadlecová, náměstkyně hejtmana pro resort sociálních věcí, která akci zaštiťovala. „Vážím si lidí, kteří se touto problematikou zabývají a nezavírají před ní oči. Pocit uklidnění a naděje mi dává i to, že organizace Bílý kruh bezpečí má zastoupení i zde v Liberci, nikdy nevíme, kdy se nám, rodině či blízkému okolí může stát něco podobného,“ uvedla náměstkyně Kadlecová, která zároveň poděkovala prezidentce Bílého Kruhu bezpečí, Petře Vitoušové, za možnost uspořádat seminář v krajském městě. Liberec byl už 12 zastávkou semináře, s nímž objíždí zástupci Bílého kruhu bezpečí celou Českou republiku.

Cesta za profesními kolegy po celé zemi byla zahájena u příležitosti nově spuštěné bezplatné a nonstop evropské linky 116 006 pro oběti trestných činů, kterou prezentovala Petra Vitoušová. V rámci semináře hovořila rovněž o různých typech týrání, mezi ně patří i stalking, který se v poslední době, především kvůli sociálním sítím velice rozšířil. Další zastávkou mezioborového semináře je Praha.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo spravedlnosti uspělo v prestižní anketě Zákon roku

11:27 Ministerstvo spravedlnosti uspělo v prestižní anketě Zákon roku

Ve čtvrtek 25. dubna 2024 byly vyhlášeny výsledky patnáctého ročníku ankety Zákon roku. Na druhém mí…