Znojmo: Nemocnice je odběrovým místem na COVID-19

15.04.2020 11:38

Nemocnice Znojmo dnes otevřela odběrové místo pro testování na COVID-19. Toto je umístěno před nemocnicí a je určeno pouze pro pacienty, které na testování odesílá Krajská hygienická stanice nebo praktický lékař, je průjezdové a není určeno pro pěší. Odběry budou prováděny denně, tedy včetně víkendů od 8 – 16 hodin.

Znojmo: Nemocnice je odběrovým místem na COVID-19
Foto: znojmocity.cz
Popisek: Letecký pohled na centrum města Znojmo

Odběrové místo je umístěno na parkovišti před nemocnicí, kde je přesně vytyčen příjezdový koridor k odběrovému místu. Umístění mimo nemocnici je v souladu s jejím pandemickým plánem, tzn. že potenciálně pacienti s COVID-19 nebudou vstupovat do prostor nemocnice, pokud nepotřebují jinou péči, ale pouze otestovat.

„Na odběrové místo mohou přijet pouze pacienti odeslaní praktickým lékařem nebo hygienickou stanicí, tito pacienti mají vystavenou elektronickou žádanku v prostředí Národního zdravotnického informačního systému. Tuto žádanku posílá indikující lékař nebo hygienik přímo na odběrové místo elektronicky. Pacient se na místě prokáže pouze dokladem totožnosti. Další možností je jiná forma žádanky od praktického lékaře, kterou si pacient přiveze s sebou vytištěnou nebo uloženou v mobilním telefonu,“ přiblížil sytém odběru Martin Pavlík, ředitel Nemocnice Znojmo.

Anketa

Jak zatím hodnotíte výkon Stanislava Křečka jako ombudsmana? (Ptáme se od 15.4.2020)

95%
hlasovalo: 19077 lidí

Bez doporučení lékaře či hygienika nemůže být odběr proveden. „Podmínkou je vlastní doprava, odběr se provede, aniž by pacient vystupoval z auta, tzv. drive-in a je nastavením shodný jako již provozovaná odběrová místa,“ doplnil Pavlík.

„Po dohodě s panem ředitelem Pavlíkem zachová Nemocnice Znojmo také mobilní tým pro odběry u pacientů bez možnosti vlastní dopravy. Činnost tohoto týmu by v následujících několika dnech měl přebrat mobilní tým Armády ČR. Oceňuji přístup a zapojení se zaměstnanců Nemocnice Znojmo do všech aktivit, které souvisí s opatřeními, která jsou přijímána a nastavována v souvislosti s pandemií ze strany zřizovatele, Jihomoravského kraje,“ uvedl Milan Vojta, radní pro oblast zdravotnictví Jihomoravského kraje.

Nemocnice Znojmo zřídila po dohodě se svým zřizovatelem 11. března 2020 mobilní tým. Dosud provedl tým 189 odběrů na COVID-19. V době největšího nárůstu nemocných se netestovalo pouze na Znojemsku, ale tým vyjížděl také na Hodonínsko, Břeclavsko či Brněnsko. Mobilní tým funguje ve spolupráci se Zdravotnickou záchrannou službou JMK ve Znojmě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veřejný ochránce práv: Visegrád hostí setkání ombudsmanů států V4

16:20 Veřejný ochránce práv: Visegrád hostí setkání ombudsmanů států V4

Představitelé ombudsmanských institucí států Visegrádské čtyřky se na pozvání maďarského ombudsmana …