Zoo Děčín se na dva roky připojila ke kampani EAZA "Which fish?"

24.02.2020 16:13

Evropská asociace zoologických zahrad a akvárií EAZA vyhlásila novou kampaň zaměřenou na záchranu vybraného druhu živočichů, skupiny, či konkrétního ekosystému.

Zoo Děčín se na dva roky připojila ke kampani EAZA "Which fish?"
Foto: Zoo Děčín
Popisek: Zoo Děčín
reklama

Nese název „Which fish?“ a po následující dva roky se zaměří na mořské ryby a udržitelný rybolov. Ke kampaním EAZA se pravidelně připojuje i děčínská zoologická zahrada, a proto ani tato nebude výjimkou. Odborníci mluví o tom, že v důsledku devastace mořských ekosystémů může dojít již v roce 2050 k jejich kolapsu. Největšími hrozbami je nadměrný rybolov, ničivé rybolovné praktiky a znečištění. Kampaň má 3 základní za cíle. Prvním je osvěta veřejnosti. „Lidově řečeno - kampaň bude cílit na to, aby lidé konzumovali i jiné druhy ryb, než ty, které jsou v současnosti kvůli nadměrnému lovu již v ohrožení. Druhý cíl míří přímo na zoologické zahrady. Ty si daly předsevzetí používat jako krmivo pro zvířata pouze ryby z udržitelných chovů, tzn. ze sádek a ne z volného odlovu,“ vysvětlila mluvčí zoo Alena Houšková. Třetí cíl je určen pro velká mořská akvária, aby rozšířila sbírky o nové druhy a zvýšila tak jejich počty chovem v lidské péči.

Zoo Děčín seznámí návštěvníky s touto kampaní nejen prostřednictvím informačních panelů, ale také formou vzdělávacích aktivit, soutěží a další akcí, které plánuje v průběhu celé doby jejího trvání. Bližší informace o kampani najdete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Letiště Praha převzalo správu nad několika službami

16:09 Letiště Praha převzalo správu nad několika službami

Letiště Václava Havla Praha přebírá od března 2021 pod svou správu provoz asistenčních služeb pro ce…