Zoo Jihava zve na letové ukázky dravců a sov

27.04.2018 19:59

S příchodem měsíce května se do areálu jihlavské zoo stěhuje celá řada dravých ptáků a sov na letní sezonu. Pro návštěvníky Zoo Jihlava to znamená, že začaly oblíbené letové ukázky dravců a sov s manželi Evou a Edou Školoudovými. Letové ukázky budou probíhat na obvyklém místě v prostoru před australskou farmou.

Zoo Jihava zve na letové ukázky dravců a sov
Foto: zoojihlava.cz
Popisek: ZOO Jihlava
reklama

V letošním roce se však nejen ptáci, ale hlavně návštěvníci mohou těšit na příjemnou a vítanou změnu. Díky účelové dotaci z Kraje Vysočina ve výši 500 000 korun, byly dravcům a sovám přes zimu vybudovány zbrusu nové voliéry. Ty ptákům poskytnou příjemný stín, větší bezpečí a mnohem lepší komfort. Také pro návštěvníky bude pohled na ptáky mnohem lepší a zajímavější.

Letové ukázky sov a dravců se konají vždy za příznivého počasí v 11:00 a v 15:00 hodin od 1. května do 30. září, každý den mimo pondělků.

Den pro zoologické zahrady v Zoo Jihlava

Jak fungují moderní zoologické zahrady? Jak pomáhají tyto instituce při záchraně ohrožených druhů? A mohou pomoci ochraně přírody i mimo své brány na opačném konci zeměkoule? Odpovědi na tyto i další otázky se návštěvníci dozvědí, pokud na 1. máje navštíví některou z českých a slovenských zoo sdružených v Unii českých a slovenských zoologických zahrad (UCSZOO).

V Zoo Jihlava bude „Den pro zoo“ probíhat 1. května od 10 do 16 hodin. Připravena bude třeba speciální stezka nazvaná „Jak zoo pomáhá ohroženým druhům“, zaměstnanci zoo připravili i speciální komentované krmení zvířat – v 12:00 to budou žirafy, ve 13 hodin lamy guanako a ve 14 hodin medvědi malajští.

Zoo Jihlava se také zapojí do dvou recyklačních akcí. První akce nazvaná „S vysloužilci do zoo!", bude probíhat tak, že za každý odevzdaný starý elektrospotřebič poskytne společnost Elektrowin a.s. návštěvníkům tento den dětskou vstupenku zdarma. Sběrné místo bude na parkovišti zoo od 10 do 15 hodin.

Druhá akce „Mobily pro gorily“, bude probíhat na pomoc gorilám v kamerunské rezervaci Dja. Za každý odevzdaný starý mobilní telefon, nebo tablet získají návštěvníci na stánku zoo drobnou odměnu. Díky tomu pošle společnost REMA Systém a.s. za každý mobilní telefon, nebo tablet odevzdaný v rámci projektu 10,-kč na ochranu goril.

Přehlídka malých zpěváků v Zoo Jihlava

V rámci Dne pro pěvce v rámci kampaně Silent forest vyhlásila jihlavská zoo na 12. května přehlídku malých zpěváků. Soutěž je určena dětem, jednotlivcům (i s případným doprovodem rodičů), nebo menším skupinám. Hlavním motivem musí být ptáci a píseň může být již existující, nebo vymyšlená vlastní.

Vystoupení všech přihlášených proběhne ve 13 hodin v africké vesnici Matongo. Účastníci soutěže včetně doprovodu budou mít v uvedený den vstup do zoo zdarma. Přihlášky mohou zájemci podávat na emailu ZDE do 29. dubna. Soutěžit se bude o hodnotné ceny, primárním cílem je však to, aby měli lidé možnost strávit příjemný den v zoo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Vojáci, kteří se vrátili z Pobaltí, převzali ocenění

22:03 Armáda ČR: Vojáci, kteří se vrátili z Pobaltí, převzali ocenění

Dvaaosmdesát vojáků, kteří donedávna působili v Pobaltí v rámci alianční předsunuté přítomnosti (eFP…