S příchodem letních prázdnin se návštěvníkům opět otevřelo horní patro pavilonu tropů. Všechny expozice prošly četnými stavebními i zahradnickými úpravami a nyní se v nich už zabydlují první tropičtí opeřenci. Místo několika původních menších voliér zde vznikly čtyři prostornější, které bude obývat i více ptačích druhů současně. „Trendem moderních zoologických zahrad je slučování výběhů a expozic, a i my se snažíme tyto tendence následovat,“ říká ředitel liberecké zoo, David Nejedlo.
„Nové expozice jsou obydleny pouze ptáky z oblasti jihovýchodní Asie. Jejich chovem navazujeme na naši úspěšnou ochranářskou kampaň Silent forest (Ztichlý les), které Zoo Liberec předsedá, a do které se zapojilo již dalších 250 zoologických zahrad z celého světa. Prostřednictvím chovu těchto vybraných druhů se snažíme poukázat na problémy drastického a leckdy i nevratného ubývání ptačích druhů v této části světa a zároveň se chceme podílet na jejich záchraně právě chovem v lidské péči. Nebýt koordinovaného chovu v zoologických zahradách, o některé z asijských pěvců bychom na naší planetě už dávno nenávratně přišli,“ vysvětluje zoolog a kurátor chovu ptactva Jan Hanel.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
rekonstrukce , ZOO , TZ , Zoo Liberec
autor: Tisková zpráva
Pokorná Jermanová (ANO): Emisní povolenky schválila Fialova vláda a teď proti tomu falešně bojuje
A kdo schválil a podepsal Green Deal? A co jste udělali pro jeho zrušení, jak jste slibovali? Podle mě jste jak jeden za 18 a druhý bez dvou za 20
Další články z rubriky

20:16 FNUSA: Šetrnější přístup k léčbě parodontitidy přináší méně komplikací
Záněty dásní se vyskytují často a většinou probíhají bezproblémově. Jakmile ovšem zánět přejde na ji…