Zoo Liberec: Kulturní centrum Lidové sady zahajuje sezónu v Dětském koutku

19.05.2021 13:30

S postupným uvolňováním vládních nařízení otevřelo po více než sedmi měsících své brány veřejnosti i Kulturní středisko Lidové sady. Pro zájemce si připravilo celou řadu hudebních koncertů, filmových projekcí, divadelních představení a pohádek. Pro nejmenší také zítra, ve středu 19. května, otevírá Dětský koutek. Bude to již 66. sezóna, co toho oblíbené hřiště slouží dětem.

Zoo Liberec: Kulturní centrum Lidové sady zahajuje sezónu v Dětském koutku
Foto: zooliberec.cz
Popisek: ZOO Liberec - logo

Otevření prostor a Zahrady Lidových sadů se ale neobejde bez menších omezení. Z důvodu vládních nařízení se budou muset všichni účastníci akcí prokázat negativním PCR testem, ne starším než týden, či negativním antigenním testem nebo samotestem, ne starším než 72 hodin, potvrzením o dokončeném očkování nebo potvrzením o prodělané nemoci.

„Pevně věříme, že si lidé i přes tyto drobné komplikace k nám opět najdou cestu. Už se na ně velice těšíme a plánujeme pro ně celou řadu výjimečných kulturních událostí. Jen v měsíci červnu se zájemci mohou těšit například na koncert Karla Plíhala nebo Roberta Křesťana a Druhé trávy, talkshow Majstream Jakuba Marvana se známými osobnostmi Libereckého kraje, stand-up komika Lukáše Pavláska nebo celkem šest divadelních pohádek pro děti,“ říká vedoucí programového oddělení Michal Kadlec.

V případě příznivého počasí všechny akce proběhnou pod širým nebem na Zahradě Lidových sadů.

V týdnu od 17. do 21. května zároveň probíhá na Zahradě Lidových sadů projekce dokumentárních snímků v rámci festivalu Jeden svět 2021.

Dnes otvírá již šedesátým šestým rokem své brány veřejnosti také oblíbený Dětský koutek. Dětem tam jsou k dispozici všechny prolézačky, bludiště, klouzačky a houpačky. V provozu bude také historický vláček z roku 1971 a oblíbené ruské kolo. Všechny atrakce budou pravidelně personálem pečlivě dezinfikovány. Brouzdaliště a vodní fontány budou v provozu až v letních teplých měsících.

Děti se mohou v koutku ale také těšit i na kozy domácí kamerunské, v jejichž výběhu naleznou čtyři mláďata. Novou atrakcí je velká vzduchová trampolína o rozměrech 6,57 x 6,6 m, která byla v areálu instalována v září 2020.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SDP ČR: Dopravní podniky prosadily změnu v zákoně

16:34 SDP ČR: Dopravní podniky prosadily změnu v zákoně

Sdružení dopravních podniků ČR (SDP ČR) a drážní dopravci společně docílili změny v zákoně o podporo…