Zoo Ostrava: Obnovujeme chov karakala

20.08.2024 16:33 | Tisková zpráva

Do ostravské zoo se po deseti letech vrátil karakal. Samec této malé kočky je umístěn ve výběhu po servalech, jejichž chov zoo naopak ukončila. Na přelomu roku by k němu měla přibýt i samice. Proč došlo k této výměně druhů?

Zoo Ostrava: Obnovujeme chov karakala
Foto: ZOO Ostrava
Popisek: Zoo Ostrava

Počet karakalů chovaných v evropských zoo je velmi nízký (něco málo přes 70 jedinců) a bohužel se příliš nerozmnožují. Zatímco servalí populace je více než čtyřnásobná a dobře se rozmnožuje. Z tohoto důvodu se zoo rozhodla k výměně druhů. Servali byli postupně převezeni do jiných zoologických zahrad – chovný pár a dvě loňská mláďata. Mladá samice, která trpěla vážnými zdravotními problémy (měla vrozené deformace na plících), musela být utracena. Do expozice po servalech byl v pátek 16. srpna přivezen první karakal. Samec pochází z organizace AAP v Holandsku, která zabavuje ilegálně držená zvířata a zvířata z nevhodných podmínek. Dostali jsme možnost získat zdravé a mladé zvíře, čímž pomůžeme dobré věci a zároveň podpoříme chov karakalů v Evropě. V současné době jednáme i o dovozu samice.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Maďarsko

Podle vás je Maďarsko hlavně ve vztahu k Ukrajině a Rusku neutrální zemí? A myslíte, že brzy budeme svědky uzavření míru nebo aspoň do konce mandátu Trumpa? Já si totiž myslím, že pokud se to nepovede jemu a zatím se mu teda moc nedaří, tak asi nikomu.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ombudsman: Prezident ocenil prvního českého ombudsmana Otakara Motejla

19:28 Ombudsman: Prezident ocenil prvního českého ombudsmana Otakara Motejla

Upřímně nás těší, že Otakara Motejla, prvního českého ombudsmana, dnes prezident Petr Pavel ocenil s…