Zoo Plzeň: Mládě vzácného kulana dostalo jméno Ema

18.07.2017 11:48

V plzeňské zoo dostalo v pondělí 17. července mládě divokého osla kulana jméno Ema. Jméno pro něj vybral a symbolicky mládě pokřtil první náměstek plzeňského primátora Martin Baxa. „Jde o jediný chov kulana v České republice. Měl jsem pro měsíc staré mládě vymyslet jméno začínající písmenem E. Vybral jsem Emu, protože je to hezké jméno a evokuje ve mně vzpomínku například na slavnou pěvkyni Emu Destinovou,“ vysvětlil náměstek svůj výběr. Jako upomínku na slavnostní událost obdržel pamětní list.

Zoo Plzeň: Mládě vzácného kulana dostalo jméno Ema
Foto: Zoo Plzeň
Popisek: Zoo Plzeň
reklama

Protože jsou kulani plachá zvířata, odehrál se křest jen symbolicky a přítomní mu připili z dálky na zdraví. Mládě se drželo v doprovodu matky Esty a sestry Enny v uctivé vzdálenosti. Jen Emin otec hřebec Maťo a velbloudi dvouhrbí ze sousedního výběhu se nechali krmit přímo z ruky náměstka primátora.

Plzeňská zoo chová od roku 2010 v asijských expozicích turkmenského divokého osla kulana. V současné době jde o jediný chov v ČR. Chovný hřebec Maťo se narodil v roce 2008 v bratislavské zoo, samice Esta v estonské zoo v Tallinu. Prvního hřebečka přivedli na svět v roce 2012, v roce 2015 kobylku Enny a třetí Ema přišla na svět 13. června 2017.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Policie ČR: Informace pro neslyšící – jsme v tom společně

22:20 Policie ČR: Informace pro neslyšící – jsme v tom společně

Situace, ve které se kvůli celosvětovému šíření koronavirové infekce nacházíme, klade na celou spole…