Zoo Plzeň: Na statku Lüftnerka vzniklo unikátní dětské hřiště

05.09.2018 21:29

Jediné celodřevěné interiérové hřiště v České republice otevřela v úterý 4. září Zoologická a botanická zahrada města Plzně na půdě statku Lüftnerka. Prvními návštěvníky, kteří vyzkoušeli novou atrakci, byli žáci ze 7. základní školy. Za město Plzeň hřiště otevřeli primátor Martin Zrzavecký s ekonomickým náměstkem Pavlem Kotasem.

Zoo Plzeň: Na statku Lüftnerka vzniklo unikátní dětské hřiště
Foto: Zoo Plzeň
Popisek: Zoo Plzeň
reklama

„Díky panu řediteli plzeňské zoo Jiřímu Trávníčkovi a jeho skvělému týmu lidí máme pro mě osobně nejlepší zoologickou zahradu, která se neustále rozvíjí a zkvalitňuje služby pro své návštěvníky,“ vyzdvihl práci zaměstnanců zdejší zoologické zahrady při otevření hřiště primátor Martin Zrzavecký.

„Naše nové hřiště na půdě statku, která dříve sloužila jako sklad sena a později jako expozice sov, je zcela unikátním a jediným celodřevěným interiérovým hřištěm v celé České republice. Hřiště se skládá z lanových mostů, prolézaček, kladiny a je zakončeno tobogánem z půdy ven před statek. Pro nejmenší děti je na hřišti například špalíčkoviště. Realizace projektu trvala celkem 4 měsíce, celkové náklady jsou pět milionů korun včetně DPH, 3,5 milionu korun poskytlo město Plzeň,“ popsal technický náměstek ředitele zoo Radek Martinec.

V rámci rekonstrukce statku byly vyměněny krokve, vazný krov zůstal původní, pouze došlo k ošetření, k natření protipožárním nátěrem, upraveno bylo i okolí statku, přibyly také lavičky za statkem. Dětské interiérové hřiště bude otevřeno po celý rok.

„Statek Lüftnerka byl postaven již ve 14. století, v 19. století byl kompletně přestaven. Jedná se o jednu z nejstarších staveb na Lochotíně,“ doplnil mluvčí plzeňské zoo Martin Vobruba.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hospodářská komora: Přes 70 % zaměstnavatelů upřednostňuje samotestování

8:24 Hospodářská komora: Přes 70 % zaměstnavatelů upřednostňuje samotestování

Z bleskového šetření Hospodářské komory mezi zaměstnavateli vyplynulo, že více než 70 % z nich upřed…