Zoo Plzeň: Oblíbený cyklus přednášek nejen o přírodě se po roční pauze vrací

17.01.2022 8:24 | Tisková zpráva

Po roční pauze připravila Zoologická a botanická zahrada města Plzně oblíbené přednášky s názvem Posezení s … Přírodovědná a cestopisná setkání se uskuteční vždy ve čtvrtek na statku Lüftnerka.

Zoo Plzeň: Oblíbený cyklus přednášek nejen o přírodě se po roční pauze vrací
Foto: Zoo Plzeň
Popisek: Zoo Plzeň

Sezonu zahájil 13. ledna 2022 ředitel organizace Česká krajina Dalibor Dostál, který představil vznik rezervace velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice. Tento zcela ojedinělý projekt spojil stáda zubrů, divokých koní a praturů především s ochranou přírody.

Tento týden 20. ledna bude patřit aromaterapii a vůním. Xenie Bodorík Pilíková ukáže i to, že vůně a bylinky prospívají nejen lidem, ale i zvířatům. Do tajů geologie a klimatologie kolem vývoje české krajiny zájemce zavede 27. ledna Václav Cílek.

Únorové termíny nabídnou zejména cestovatelská témata.
3. února humornou formou povypráví Martin Hospodský o svých cestách do neznámých míst Karibiku aneb jak se pražský rozvozce jídla k cestování dostal a co všechno zažil.
Své zkušenosti z dlouhodobého pobytu se psí smečkou mimo Českou republiku představí 17. února Honza Drobný. Účastníci této přednášky procestují svět od Peru přes Thajsko, koňský statek, Skandinávii, pohádkové Kokořínsko až po dechberoucí divočiny polárního kruhu.
Poslední čtvrtek 24. února bude patřit cestě do Saúdské Arábie. Doktorand zoologie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy Lukáš Pola se zaměřuje na studium vzhledu a chování plazů a obojživelníků. To, co se mu v Saúdské Arábii podařilo, je doslova pohádkový příběh.

Přednášky začínají vždy v 18 hodin, sraz účastníků je v 17:30 hodin před horní pokladnou u DinoParku. Cena přednášky je 70 korun a platí dodržování aktuálních vládních epidemiologických nařízení, které zahrada upřesní před každou přednáškou na svém facebookovém profilu ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Nemyslíte, že to váš kolega Kalousek vystihl přesně? Nebo v čem nemá pravdu?

,,Nezoufejme. Od 1. června benzin zlevní až o 1,50 Kč/l, protože “sněmovna myslí na lidi” a na čtyři měsíce snížila spotřební daň. Od 1. října benzin tedy benzin opět o 1,50 Kč/l zdraží, ale to už bude po volbách. Marně pátrám po nějakém ještě hloupějším zásahu do spotřební daně, než se povedl nám, ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FN Brno: Na operačních sálech se už uskutečnilo přes tři čtvrtě milionu operací

22:45 FN Brno: Na operačních sálech se už uskutečnilo přes tři čtvrtě milionu operací

Fakultní nemocnice Brno má v areálu Bohunic celkem 27 operačních sálů a díky tomu patří k největším …