dTest: Čajové sáčky obsahují plasty

21. 9. 2018 14:58

Čajové sáčky porcovaných čajů obsahují plasty, zjistila rakouská spotřebitelská organizace VKI. Informovala o jejich obsahu u několika velkých značek.

dTest: Čajové sáčky obsahují plasty
Foto: dtest.cz
Popisek: dTest - logo
reklama

 

Britský časopis Ethical Consumer přinesl zprávu o tom, že i ve Spojeném království, známém svou čajovou tradicí, obsahují skoro všechny sáčky porcovaných čajů plasty. Například značka Twinings, která se prodává v mnoha zemích světa, má sáčky z přírodní celulózy, ale s přidaným akrylovým polymerem, který udržuje celulózová vlákna pohromadě. Podle vlastního vyjádření pracuje firma na vývoji pytlíků, které by byly nejen snadno rozložitelné, ale i bez obsahu plastů.

Teekanne, jednička rakouského trhu s čajem, používá z 95 % dvouvrstvé sáčky z banánovníku textilního neboli manilského konopí. Kromě toho jsou čaje stejného výrobce nabízeny i v sáčcích ve tvaru pyramidy z vlákna PLA, což je biologicky rozložitelný polyester z rostlinných materiálů.

Rakouská značka Sonnentor používá pro své pyramidální sáčky manilské konopí a celulózová vlákna (například ze dřeva), nebo nebělený papír. Její vlastní výzkum těchto materiálů ukázal, že obsahují geneticky modifikované složky.

Podle vzhledu nebo na omak nelze určit, zda jsou v čajových sáčcích umělé materiály nebo ne. Chcete-li se jim zaručeně vyhnout, nezbývá vám než používat sypaný čaj, nikoli porcovaný.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo pro místní rozvoj: Jak je to s 5G sítěmi

7:34 Ministerstvo pro místní rozvoj: Jak je to s 5G sítěmi

V poslední době se objevují spekulace o spojitosti mezi koronavirem (SARS-CoV-2), tedy onemocněním C…