dTest: Hovory do zahraničí od konce roamingu podražily

16.05.2018 22:21

Po ukončení roamingových poplatků v létě 2017 jsou sice telefonické služby na cestách výhodnější, ale telefonování do zahraničí z vlastní země podražilo. Belgická spotřebitelská organizace Test-Achats volá po regulačních opatřeních ze strany Evropské komise.

dTest: Hovory do zahraničí od konce roamingu podražily
Foto: dtest.cz
Popisek: dTest - logo

Zrušení roamingu v EU potěšilo, běžné volání z domova do zahraničí je však stále drahé a místy i dražší. Průzkum Test-Achats zjistil, že nejméně 74 % Belgičanů telefonuje do zahraničí převážně ze svých mobilů a mnohem méně pak přes aplikace jakou Skype, Facebook, Messenger a Whatsapp. A co více – 28 % se mylně domnívá, že mezinárodní volání v mobilní síti je roamingovým voláním. Přitom rozdíl mezi tarifními cenami volání v roamingu a cenami běžných odchozích mezinárodních hovorů je velmi podstatný. S novými roamingovými pravidly navíc belgičtí operátoři citelně zvýšili ceník odchozích zahraničních hovorů. Cena minutového volání z Belgie do ciziny tak činí v průměru 326 % ceny minutového hovoru v rámci Belgie a tudíž i EU při použití roamingu.

BEUC, Evropská organizace spotřebitelů, jejímiž členy jsou jak Test-Achats, tak dTest, vyzvala k zajištění evropské regulace mezinárodních tarifů. Mobilní operátoři nesmí využívat cen mezinárodních hovorů jako kompenzaci pro zrušení roamingu v rámci EU.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pardubický kraj: Knihovny se budou více orientovat na virtuální služby

7:34 Pardubický kraj: Knihovny se budou více orientovat na virtuální služby

Rada Pardubického kraje projednala závěrečnou zprávu o výsledku plnění Koncepce rozvoje knihoven. T…