dTest: Pozor na praktiky některých autobazarů

21.08.2017 15:36 | Zprávy

Přemýšlíte o koupi ojetého vozu? Dobře si rozmyslete, jaký autobazar navštívíte. Praktiky některých z nich jsou totiž značně nevybíravé a mohlo by se vám stát, že nakonec zpláčete nad výdělkem. Záměrné podhodnocování stavu vozu ve smlouvě, časový nátlak či bazar pouze v roli zprostředkovatele – to jsou jen některá z rizik, o nichž je dobré předem vědět.

dTest: Pozor na praktiky některých autobazarů
Foto: dtest.cz
Popisek: dTest - logo

Často se setkáváme s tím, že obchodní zástupci v autobazarech předkládají potenciálním zákazníkům sáhodlouhé smlouvy a snaží se je dostat pod tlak, aby neměli šanci se s obsahem dokumentu důkladně seznámit. Stačí zákazníka přesvědčit o tom, že právě v den, kdy zavítal na prodejnu, má poslední šanci využít časově omezenou slevovou akci, a ve většině případů budou s tímto trikem úspěšní.

Stává se, že autobazary účelově podhodnocují stav vozidla ve smlouvě. Dělají to proto, že podle zákona neodpovídají za vady, na které zákazníka při koupi upozornily. Čím horší stav vozidla uvedou ve smlouvě, tím užší je jejich odpovědnost za případné vady. Například panu Zdeňkovi předložili v jednom z autobazarů kupní smlouvu, ve které stálo, že kupované auto je prakticky nepojízdný vrak. Když se nad touto skutečností pozastavil, sdělil mu zdejší pracovník, že se jedná o standardní obsah všech jejich kupních smluv.

Podle našeho názoru jde o klamání zákazníka. Bohužel je v těchto případech velmi obtížné následně prokázat, jaké informace zákazník obdržel ústně na prodejně, a proto lze vycházet jen z obsahu smlouvy podepsané oběma smluvními stranami.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Ondřej Krutílek byl položen dotaz

Rozklad EU

Souhlasím s vámi, že EU svou zelenou a nerealistickou politikou nahrává svému rozkladu. Kdo přesně je za takovou politiku zodpovědný? Kdo vlastně celou tu EU řídí? Přijde mi, že se dost poslanců staví proti řadě nařízení, ale k čemu to je? K čemu vás volíme, jestli přes vás vše prochází? Kritizovat ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hospodářská komora: Základní priorita - posílení ekonomiky, ne lepení děr v rozpočtech

13:21 Hospodářská komora: Základní priorita - posílení ekonomiky, ne lepení děr v rozpočtech

Evropská komise dnes zveřejní návrh nového sedmiletého evropského rozpočtu.