dTest: Slunce v těle. Většina doplňků stravy s vitamínem D prošla testy se ctí, část ale měla problémy

16.12.2020 22:11 | Zprávy

Vitamín D má v těle spoustu funkcí. Jeho zásoby můžeme celoročně čerpat z některých potravin, během léta je významným zdrojem slunce.

dTest: Slunce v těle. Většina doplňků stravy s vitamínem D prošla testy se ctí, část ale měla problémy
Foto: dTest
Popisek: dTest

V průběhu zimy proto odborníci doporučují „déčko“ doplňovat i jinak. Časopis dTest prověřil 28 různých doplňků stravy s vitamínem D. Většina výrobků prošla se ctí, několik z nich však mělo problém dodržet slibované množství uvedené na etiketě.

Vitamín D neboli kalciferol se v posledních letech v médiích často skloňuje. Důvodem je skutečnost, že nedostatkem vitamínu D trpí většina české populace. Podle informací Ministerstva zdravotnictví je to 60 až 75 % Čechů, kterým tento vitamín důležitý pro správné fungování imunitního systému chybí.

Existuje několik možností, jak vitamín do těla dostat - sluněním, stravou bohatou na tučné mořské ryby nebo doplňky stravy. A právě na poslední zmiňované se zaměřila redakce časopisu dTest. „Přípravky v hojné míře nabízejí jak lékárny, tak drogerie. My jsme do laboratoře poslali 28 vzorků, abychom zjistili, kolik vitamínů obsahují a jestli zjištěné množství odpovídá údajům na etiketě,“ uvedla k testování šéfredaktorka časopisu Hana Hoffmannová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

Co myslíte tím zvláštním statusem pro Ukrajinu?

A myslíte, že vzhledem k prokazatelné korupci na Ukrajině je správné ji nějakým způsobem začleňovat do EU? Upřímně já nevěřím tomu, že pokud by byla v EU, že by to vytvořilo nějakou oponu pro Rusko. Proč by taky mělo? Myslíte, že kdyby třeba Ukrajina byla už teď v EU, že by ji snad Rusko nenapadlo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČSÚ: Produkce odpadu vloni vzrostla o šest procent

13:04 ČSÚ: Produkce odpadu vloni vzrostla o šest procent

V roce 2024 dosáhla celková produkce odpadů v Česku hodnoty 40,2 milionu tun. Meziročně se zvýšila o…