dTest: Test odhalil dvě nebezpečné autosedačky

24.07.2017 18:15

Čelní nárazová zkouška v případě autosedaček Recaro Optia a Jané Grand potvrdila vážné bezpečnostní nedostatky, které by mohly vést k vážnému úrazu nebo úmrtí dítěte.

dTest: Test odhalil dvě nebezpečné autosedačky
Foto: dTest
Popisek: dTest
reklama

Organizace dTest, o.p.s. společně se zahraničními partnery a německým autoklubem ADAC varuje před koupí obou produktů. V případě modelu Recaro Optia došlo při nárazu k uvolnění sedačky ze základny SmartClick a katapultování směrem na místo spolujezdce. Jané Grand je při převážení dítěte do 18 kg možné zachytit isofixovými úchyty. Při nárazu však nevydržely vysoké decelerační síly a vypadly z upevňovacího zařízení.

Výrobce Recaro v testech propadl podruhé za dva roky. Také loňská verze Recaro Optia se utrhla ze základny Recarofix a byla vymrštěna vpřed. Společnost Recaro v reakci na naše testy zahájila svolávací akci, při které majitelům bezplatně vyměnila inkriminované základny za bezpečné kusy.

Společně s ostatními spotřebitelskými organizacemi jsme kontaktovali výrobce a požádali je o vyjádření. Recaro ani Jané nebyly schopny výsledky vysvětlit a zahájily hloubkovou analýzu. Jané dočasně pozastavilo prodej modelu Grand.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Povodí Moravy: Potápěči sklopili dvacet věží na Brněnské údolní nádrži

13:30 Povodí Moravy: Potápěči sklopili dvacet věží na Brněnské údolní nádrži

Po vydařené letní sezoně připravuje Povodí Moravy, s. p. Brněnskou přehradu na zimu.