dTest: V soutěži Spotřeba pro život zvítězili studenti z Prahy 5 a Ledče nad Sázavou

11.06.2019 21:44 | Zprávy

Hned několik desítek časopisů soutěžilo o prvenství v právě ukončeném jedenáctém ročníku studentské soutěže Spotřeba pro život. Studenti měli za úkol vytvořit vzorové číslo spotřebitelského časopisu. Museli přitom prokázat své znalosti o právech a povinnostech spotřebitelů vůči poskytovatelům poštovních či přepravních služeb. Vítězné týmy studentů budou mít možnost seznámit se s tím, co vše se musí odehrát, aby lidem mohla být zásilka doručena.

dTest: V soutěži Spotřeba pro život zvítězili studenti z Prahy 5 a Ledče nad Sázavou
Foto: dTest
Popisek: dTest

Zpracování soutěžních časopisů bylo velmi nápadité a kvalitní, odborná porota přesto musela určit jasné pořadí vítězů. „Na společném prvním a druhém místě se umístili studenti Střední odborné školy Drtinova z Prahy 5 s časopisem BUSINESS a studenti Gymnázia, střední odborné školy a vyšší odborné školy z Ledče nad Sázavou s časopisem Ovšem!. Ze třetího místa se mohou radovat studenti z Albrechtovy střední školy z Českého Těšína s časopisem Zabalíte, doručíme,“ vyhlásil vítěznou trojici Lukáš Zelený, vedoucí právního oddělení spotřebitelské organizace dTest.

Všechny tři kolektivy obdrží spolu se svými pedagogy jako cenu exkurzi do největší české třídírny balíků a vysoce specializovaného pracoviště pro příjem tísňového volání. Další dva soutěžní kolektivy v pořadí se mohou těšit na věcné ceny. Na čtvrtém místě se umístili studenti ze Střední školy služeb a podnikání z Ostravy - Poruby (časopis POST BOX) a na pátém místě pak studenti ze Střední odborné školy a gymnázia ze Starého Města (časopis POST NEWS).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

VZP: Jednodušší cesta na mamografický screening

22:33 VZP: Jednodušší cesta na mamografický screening

Ženy od 45 let mají nárok na screeningové mamografické vyšetření jednou za dva roky.