Ruce pryč od Sýrie, hřímá Komunistický svaz mládeže

30.08.2013 16:40

Na webu Komunistického svazu mládeže se objevilo společné prohlášení komunistických a dělnických stran, v němž důrazně odsuzují chystaný útok na Sýrii. Ten je prý v zájmu amerických imperialistů, zatímco KSM prý stojí na straně syrského lidu.

Ruce pryč od Sýrie, hřímá Komunistický svaz mládeže
Foto: Theatlantic.com
Popisek: Homs v Sýrii

„My, komunistické a dělnické strany, vyjadřujeme solidaritu se syrským lidem a odsuzujeme vojenský útok proti Sýrii, který je připraven imperialisty USA, NATO a EU a jejich spojenci s cílem prosadit své zájmy v regionu,“ píše svaz.

Následně vyzývají všechny pracující, aby své vlády odradiliu od účasti na tomto zločinném podniku. Není to totiž poprvé, co bylo podle členů svazu přikročeno k imperialistickému útoku na základě lživých informací o chemických zbraních. Vzpomínají např. na Irák.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zaorálek přednášel o přínosu Havla a dobré značce ČR. Došlo i na Putina a pátou kolonu

8:43 Zaorálek přednášel o přínosu Havla a dobré značce ČR. Došlo i na Putina a pátou kolonu

„Včerejšek nefunguje, nefungují ani včerejší kontakty“ – to byla slova ministra zahraničí Lubomíra Z…