Registrace očkovaných na Královéhradecku, nespokojenost se systémem na jihu Moravy

13.01.2021 21:54

V pátek 15. ledna by se měl i pro obyvatele Královéhradeckého kraje starší 80 let spustit centrální registrační systém na očkování proti covid-19. Po registraci si lidé podle dalších pokynů zarezervují termín a následně se budou moci nechat očkovat na jednom ze sedmi stávajících zřízených očkovacích míst regionu. V kraji od konce prosince očkuje hradecká fakultní nemocnice, ke které se začátkem ledna po dodávce vakcíny přidaly krajské oblastní nemocnice a soukromá nemocnice ve Vrchlabí.

Registrace očkovaných na Královéhradecku, nespokojenost se systémem na jihu Moravy
Foto: Daniela Černá
Popisek: Bývalý policejní prezident, brigádního generál ve výslužbě Martin Červíček
reklama

Anketa

Je nemorální chodit na oběd či pivo do hospody, když je to teď zakázané?

hlasovalo: 8492 lidí
„V prvním čtvrtletí máme od státu přislíbeno zhruba 62 tisíc dávek – v lednu 14 tisíc, v únoru 18 tisíc a v březnu 30 tisíc dávek vakcíny. Očkovat se budou moci nechat na jednom ze sedmi stávajících zřízených očkovacích míst v nemocnicích v Hradci Králové, Náchodě, Trutnově, Jičíně, Dvoře Králové nad Labem, Rychnově nad Kněžnou a také ve Vrchlabí,“ sdělil hejtmano-senátor Martin Červíček z ODS.

Od 15. ledna by registrační systém měl umožnit registrovat se na očkování osobám starším 80 let. Předpokládá se, že se lidé mladší a ostatní skupiny budou moci zaregistrovat od 1. února.

Systém registrace si vyzkoušel na vlastní kůži i Jihomoravský hejtman, lidovec Grolich.

„My jsme si systém testovat nemohli. Mohli jsme si naklikat vstupní formulář. To je hezká věc. Podstatné ale je to, co se s tím bude dít dál. Musíme si ho vyzkoušet z role, kterou tam budeme plnit my. Neberu to tak, že jsme si systém vyzkoušet mohli. Mohli jsme si tam naklikat formulář, ale to jsme si zkoušet nepotřebovali," řekl v ČT.

Předseda vlády v té souvislosti uvedl, že navštíví s ministrem zdravotnictví Blatným záložní nemocnici v areálu brněnského výstaviště, kde probíhají zátěžové zkoušky na velkokapacitní očkování proti covid-19. Záložní nemocnice na Výstavišti v Brně je od 8. listopadu 2020 umístěna v pavilonu G2, kam je možné umístit až 302 pacientů ve stabilizovaném stavu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tomáš A. Nový
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lidi nad osmdesát budeme očkovat nejdříve na konci týdne, řekl středočeský radní, někdejší pracovník firmy Danone

13:14 Lidi nad osmdesát budeme očkovat nejdříve na konci týdne, řekl středočeský radní, někdejší pracovník firmy Danone

Senioři ve Středočeském kraji si musí na vakcínu zhruba týden počkat. Ve vysílání rádia Impuls to ře…