''Štětinův" Gruzínec opět žádá o azyl

22.07.2010 5:57 | Zprávy

České úřady znovu projednají, jestli udělí azyl gruzínci čečenské národnosti Timurovi Borčašvilimu. Jeho pobyt v ČR byl zlegalizován až ve středu.

''Štětinův" Gruzínec opět žádá o azyl

Gruzínec Timur Borčašvili se za pomoci senátora Jaromíra Štětiny skrýval na území České republiky až do dneška, kdy byl jeho pobyt zde legalizován. České úřady se však jeho případem budou znovu zabývat.

"Dnes jsme mu vydali průkaz žadatele o azyl," potvrdil ve středu ČTK šéf odboru azylové a migrační politiky ministerstva vnitra Tomáš Haišman. Lhůta pro vydání rozhodnutí o žádosti byla prodloužena do 31. prosince, dodal Štětina.

Na azylu závisí jeho život

Borčašvilimu úřady již dvakrát azyl neudělily. Gruzínský občan podle Štětiny žádal poprvé před třemi lety, podruhé loni. Proti zamítavému stanovisku se odvolal k soudu. Krajský soud v Brně rozhodl, že rozhodnutí odboru azylové a migrační politiky o neudělení azylu se ruší a věc se vrací k dalšímu řízení, informoval Štětina.

Zdůraznil, že vrátit Borčašviliho, aktivního účastníka čečenské resistence do vlasti, by znamenalo přímé ohrožení jeho života ze strany ozbrojených formací a tajných služeb. "Úsilí mnoha lidí Borčašviliho zachránit bylo korunováno prvním úspěchem," uvedl senátor.

Více:

Senátor Štětina kvůli skrývání Gruzínce žádá o zbavení imunity

Senátor Štětina v knize ostře kritizuje KSČM. Chtějí bídu

Foto:jaromirstetina.cz

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mab, čtk

Kdo seje vítr, sklidí bouři

Vážená paní Pekarová, nemyslíte, že "nešťastná vyjádření" používá soustavně pětikoaliční vláda vůči svým občanům, kteří mají výhrady ke způsobu jejího vládnutí a nazývá je dezoláty a proruskými živly? Je to skutečně slušné a s respektem k odlišným názorům? Zdravím a doufám v odpověď.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo zdravotnictví: Pro zajištění léků děláme maximum, výsledky máme na české i evropské úrovni

19:15 Ministerstvo zdravotnictví: Pro zajištění léků děláme maximum, výsledky máme na české i evropské úrovni

Prvního června vstoupila v účinnost zásadní část zákona o léčivech. Nové povinnosti a nástroje získa…