Albrightová o svém původu dlouho nevěděla. "V ten den, co jsem byla jmenována, přišel do mé kanceláře novinář Michael Dobbs a začal mně ukazovat karty z války, na něž nacisté psali seznamy lidí, které poslali do koncentračních táborů," popsala bývalá americká ministryně zahraničí v rozhovoru.
"A tam byli i mí prarodiče. Já z toho byla úplně vyjukaná, protože jsem o tom neměla ponětí,“ uvedla s tím, že to byl asi největší šok v jejím životě. Od té doby do Česka často jezdí a umí i obstojně svou mateřštinu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
autor: joh
Veřejná doprava
Dobrý den, když tak myslíte na ekologii, proč v Praze není hromadná doprava pro všechny zdarma?
Další články z rubriky

9:45 „V Moskvě se musí smát.“ Zpráva BIS nedopadla dobře
Směs dezinformací, recyklace starých věcí a neověřitelných informací. Takto kritická slova zazněla n…
- 11:14 Finanční správa se soustředí na stovky milionů nepřiznaných tržeb e-shopů
- 7:33 ČSÚ: Meziroční růst cen potravin opět zrychlil
- 22:42 Česká pošta: Zpráva o udržitelném rozvoji za rok 2024
- 19:44 SFŽP: O hrdinech zelené energie i spravedlivé transformaci
- 16:47 Ústavní soud: K právním okolnostem aktivního ukončení života