Armáda se nechce vzdát kasáren v Brně. Jsou prý nepostradatelné

29.12.2011 8:53 | Zprávy
autor: vfe

Armáda se zatím nevzdá zchátralých kasáren v brněnských čtvrtích Černá Pole a Židenice. Brněnský magistrát tak musí odložit úvahy o jejich obnově a revitalizaci, které úředníci už zakreslili do chystaného územního plánu. Podle stanoviska ministerstva obrany k územnímu plánu jsou oba areály "nepostradatelné pro obranu státu", napsala v čtvrtečním brněnském vydání Mladá fronta Dnes (MfD).

Armáda se nechce vzdát kasáren v Brně. Jsou prý nepostradatelné
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Milovice si připomněly odchod sovětských vojáků

Z kasáren v Černých Polích mělo vzniknout nové centrum městské části Brno-sever včetně radnice. Nad novou podobou čtvrti se už zamýšleli například studenti brněnské fakulty architektury. V Židenicích si urbanisté v prostoru kasáren představovali novou čtvrť.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

NERV

Proč přesně jste tento orgán zrušili? Pokud vím, i vy jste se dřív o jejich tvrzení často opírala a podle mě je obecně dobré, když existují nějaké nezávislé poradní orgány. Nebo podle vás nebyl NERV nezávislý?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: Hrozba odebrání značky funguje

7:33 Celní správa: Hrozba odebrání značky funguje

Řidiči, kteří odmítají platit své dluhy vůči státu, mají stále méně prostoru k?úniku. Celníci napříč…