Babiš chce koupit jedno z největších internetových médií v zemi

16.08.2012 8:16

Známý český miliardář Andrej Babiš má podle Lidových novin zálusk na společnost Centrum Holdings, která mimo jiné provozuje server Centrum.cz a internetové zpravodajství Aktuálně.cz. Babiš, který si založil vlastní politickou stranu ANO 2011 a je jejím předsedou, odmítl sdělit, kolik by za společnost byl ochoten zaplatit.

Babiš chce koupit jedno z největších internetových médií v zemi
Foto: ANO 2011
Popisek: Andrej Babiš

Odhady novin jsou ale vysoké - cena se bude podle nich pohybovat v řádech miliard korun. Částku odvozují ze skutečnosti, že do ní jen současný vlastník, finanční skupina Warburg Pincus se sídlem v Americe, investoval přibližně 3,5 miliardy korun. Společnosti Centrum Holdings se přitom dlouhodobě nedaří a o její koupi projevili vážný zájem pouze dva lidé - Babiš a spoluzakladatel Centrum.cz Ondřej Tomek. Předtím se o koupi krátce zajímalo i vydavatelství Ringier Axel Springer CZ, který vydává například deníky Blesk, Aha nebo časopis Reflex.

Babiš má přitom i v politice velké plány - chce se svou stranou ANO 2011, kterou založil a kterou vede, uspět v Parlamentních volbách v roce 2014. Strana funguje jako firma, na kterou dohlížejí dva manažeři skupiny Agrofert Holding, jejímž majitelem je právě vlivný miliardář. Babiš se také na veřejnosti v minulosti netajil tím, že chce být viditelným lídrem a zároveň sponzorem své strany.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ane

Huawei

Co máte proti této značce? Jestli je to jen tím, odkud pochází, nemyslíte, že i nadměrná propagace všeho amerického, jak často vidíme není dobrá? Přijde mi, jak kdybychom zapomínali na svou suverenitu. Jedni podporují Rusko, Čínu, druzí zas USA, Západ a na národní identitu se zapomíná, nemyslíte...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Máš 300 krav, co prdí? Plať. Česká kráva v ohrožení. Je zle

4:44 Máš 300 krav, co prdí? Plať. Česká kráva v ohrožení. Je zle

Dražší hovězí maso? Dá se to prý očekávat. Důvodem jsou nejen stále složitější dotační programy pro …