Babiš zavádí diktaturu, hrozí katastrofální nezaměstnanost. Pravicový politik nenechal na ministru financí nit suchou

28.05.2015 12:44 | Zprávy
autor: Radim Panenka

Strana soukromníků České republiky již nějaký čas upozorňuje na to, že zavedení elektronické evidence tržeb a také absolutní zákaz kouření v restauracích některé české podnikatele a živnostníky doslova zlikviduje. Nejde totiž jen o zavedení nějaké legislativy. „Naši zaměstnanci musí být také proškoleni a v druhé řadě musíme investovat do softwaru a někteří drobní prodejci dokonce i do hardwaru, protože pořád provozují paragony,“ vysvětluje k tomu v rozhovoru ParlamentníchListů.cz předseda Strany soukromníků Petr Bajer.

Babiš zavádí diktaturu, hrozí katastrofální nezaměstnanost. Pravicový politik nenechal na ministru financí nit suchou
Foto: soukromnici.cz
Popisek: Petr Bajer, předseda Strany soukromníků ČR

Strana soukromníků dlouhodobě kritizuje vládu a především Andreje Babiše a v souvislosti s tím mluvíte o hrozbě likvidace živnostníků. Nejsou to z vaší strany přehnané obavy? Na základě čeho se domníváte, že kroky vlády mohou být pro vás smrtící?

Určitě to nejsou přehnané obavy, protože máme k tomu informace od našich členů a dalších živnostníků v regionech a za další pořádáme i různé schůze a setkání s podnikateli, takže máme od nich zpětnou vazbu o tom, jak jim vychází hospodaření. Samozřejmě, že z toho také víme, že jakékoliv napěchování administrativy a zbytnění finanční náročnosti pro ně znamená konec.

Jenže ohledně možného nárůstu byrokracie a nákladů spojených se zaváděním elektronické evidence tržeb vicepremiér Babiš argumentuje tím, že náklady budou minimální, neboť to bude elektronické a bude to fungovat v rámci počítačového programu či aplikace...

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

BESIP: Dopravní soutěž mladých cyklistů 2026 zná své vítěze

7:27 BESIP: Dopravní soutěž mladých cyklistů 2026 zná své vítěze

Družstvo základní školy Kravsko z Jihomoravského kraje zvítězilo v letošním ročníku Dopravní soutěže…