Besserův podílník byl odsouzen za korupci, píše server

02.12.2011 12:04 | Zprávy
autor: čtk, mp

Společník ministra kultury Jiřího Bessera ve firmě Comoros Group Pavel Hrách byl před měsícem odsouzen za korupci, uvedl dnes zpravodajský server Aktuálně.cz. Hrách podle serveru uplácel vlivnou manažerku státní konsolidační agentury Radku Kafkovou. Besser svou účast ve společnosti vlastnící nemovitost na Floridě neuvedl v majetkovém přiznání, které sepisují členové vlády a poslanci sněmovny.

Besserův podílník byl odsouzen za korupci, píše server
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Besser

 Podle Aktuálně ministr kultury přiznal, že o Hráchově korupčním skandálu věděl. Dal ale najevo, že mu to dosud vůbec nevadilo. "V době, kdy jsem mu pomáhal, ten příběh takto nestál, nebylo to pravomocné. Věřil jsem mu, že to tak není. Soud má jiné zjištění, já to akceptuji, ale není to tak, že bych s panem Hráchem kvůli tomu nešel na pivo," řekl Aktuálně Besser.

Více k ministru Besserovi ZDE

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Hladík byl položen dotaz

Interpelace

Jak vám vláda bere možnost k interpelacím? To jde? Já měla za to, že je to jejich zákonná povinnost odpovědět, ústně či písemně. Pokud tomu tak není, co se s tím dá dělat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Posselt se za vaše peníze smál Babišovi a „tzv. motoristům“

10:00 Posselt se za vaše peníze smál Babišovi a „tzv. motoristům“

Nezisková organizace Post Bellum ve svém magazínu Paměť národa uveřejnila rozhovor s vůdcem sudetský…