V úvodu svého pravidelného ohlédnutí se Petr Žantovský věnuje tomu, jak máme díky sdělovacím prostředkům možnost pozorovat neuvěřitelné názorové obraty i proměny některých lidí. „V posledních dnech česká média přinesla dvě zajímavá převtělení. První ztělesňuje jistý Lukáš Lhoťan. Před pár lety prohlašoval, že muslimové jsou v Evropě diskriminovanou menšinou, a jak doslova řekl, není divu, že v důsledku této ´sílící islamofobie a diskriminace mnoho muslimů hledá spásu u jednoduchých hesel a dogmat radikálů´,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz mediální analytik Petr Žantovský.
A upozorňuje, že tentýž Lukáš Lhoťan stojí za udáním, které rozpoutalo policejní šťáru v mešitě minulý týden kvůli českému překladu knihy Základy tauhídu - Islámský koncept Boha. „Jak se říkávalo ´poturčenec horší Turka´, platí též opačně: odpadlík od víry je nejhorším nepřítelem téže. Pokud někoho zajímají dnešní Lhoťanovy názory, nechť si najde portál Eurabia, kde se Lhoťan řadí k nejbojovnějším islamobijcům,“ doporučuje Petr Žantovský.
Skromnost a pokora jsou tím posledním, čím se mohl Gross pyšnit
Mnohem bizarnější „coming-out“ ale podle něj předvedl bývalý premiér Stanislav Gross v dokumentu Expremiéři, jehož část odvysílala Česká televize v rámci nedělního pořadu 168 hodin. „Stanislav Gross tam prohlásil, že se dal na víru v Krista, a zřejmě z toho důvodu si mohutně sypal popel na hlavu za minulé hříchy, zejména ze své politické kariéry,“ připomíná mediální odborník Grossovu omluvu „všem těm, kteří mu před x lety důvěřovali a pak měli pocit, že je zklamal“.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jiří Hroník