Bývalý šéf Homolky bude žalovat Janečkův protikorupční fond. Za pomluvu

23.10.2012 16:35

Neúspěšný senátorský kandidát a bývalý ředitel Nemocnice Na Homolce Vladimír Dbalý (NS-LEV 21) chce žalovat podnikatele Karla Janečka a jeho Nadační fond proti korupci. Janeček ho podle něj týden před volbami křivě pomluvil, když ho nepřímo obvinil z podílu na netransparentních pronájmech nemocnice.

Bývalý šéf Homolky bude žalovat Janečkův protikorupční fond. Za pomluvu
Foto: Repro Foto: ČT24
Popisek: Podnikatel a zakladatel Nadačního fondu proti korupci Karel Janeček

Informace, které fond zveřejnil, jsou podle něj pouhou "nehoráznou konstrukcí". "Prakticky obratem jsem informoval, že informace jsou zcela zavádějící a jejich účelovost jsem schopen číselně doložit. Uvedl jsem zároveň, že zvážím právní kroky na svou obranu. Protože se mi dosud nedostalo žádné omluvy, hodlám na NFPK podat trestní oznámení pro pomluvu," upozornil Dbalý v tiskové zprávě.

Dodal, že v posledních dvou letech jeho působení v čele nemocnice vše na základě udání prošetřila policie. Nic však neobjevila, a tak případ odložila. "Tato nemocnice pod mým vedením hospodařila s přebytkem a dvakrát po sobě byla v letech 2010 a 2011 vyhlášena jako nejlepší nemocnice v České republice a získala mnoho dalších ocenění," upozornil Dbalý.

Podle Nadačního fondu proti korupci tratila Nemocnice Na Homolce až 100 milionů ročně kvůli nevýhodným pronájmům. Nemocnice totiž právě pod vedením Dbalého v roce 2009 pronajala sklady společnosti Alseda. Ta jí za to platila 140 tisíc měsíčně. Sama ale od dodavatelů za uskladnění materiálu inkasovala až padesátinásobné částky.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

reklama

autor: joh

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Důchody

Na kolik procent spadne během vaší vlády průměr důchodu k průměrné hrubé mzdě?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

205 Kč v ČR za vepřové, 77 Kč v Polsku. Překvapivý důvod, o němž se nepsalo

11:21 205 Kč v ČR za vepřové, 77 Kč v Polsku. Překvapivý důvod, o němž se nepsalo

205 Kč za kilo vepřové pečeně v ČR, 77 Kč v Polsku. Zjištění polských novinářů. Důvod? Překvapivý. „…