Co Miloš Zeman řekl na ambasádě Ruské federace: Čtěte to celé

09.05.2016 14:53 | Zprávy
autor: Radim Panenka

Prezident Miloš Zeman při oslavě konce války na ruském velvyslanectví vyzval k boji proti mezinárodnímu terorismu. V projevu proneseném v ruštině uvedl, že pohnutky islámských teroristů k ničení jsou založeny na stejném principu jako pohnutky německých nacistů. Historie druhé světové války se podle něho může opakovat. Zeman vyzval, aby se svět sjednotil proti společnému nepříteli s nadějí, že časem budeme všichni slavit den vítězství nad mezinárodním terorismem.

Co Miloš Zeman řekl na ambasádě Ruské federace: Čtěte to celé
Foto: Archiv KPR
Popisek: Prezident Miloš Zeman při projevu na ruském velvyslanectví

Miloš Zeman po delší přestávce letos zavítal na ruskou ambasádu, kde oslavovali Den vítězství ve Velké vlastenecké válce. Prezident se akce účastnil před třemi lety, v roce 2013. Následující dva roky vynechal s tím, že loni oslavoval 70. výročí konce války 9. května přímo v Moskvě. Vojenské přehlídky se ale neúčastnil.

Na slavnostní recepci se v pondělí sešli současní i bývalí vrcholní politici. Nechyběl exprezident Václav Klaus, bývalý premiér Petr Nečas s manželkou Janou, poslanci ČSSD Jaroslav Foldyna a Jeroným Tejc, exministři Martin Pecina nebo Jan Kohout, senátor Jan Veleba, ředitel Diplomatické akademie a exministr zahraničí Cyril Svoboda, hudebník Felix Slováček, odborový předák Josef Středula, bývalý ministr Zemanovy vlády Miroslav Grégr a další.

Prezident Zeman ve zhruba sedmiminutovém projevu, který pronášel spatra plynulou ruštinou, srovnával nacismus a jeho ničivé důsledky s mezinárodním terorismem a vyzval svět, aby se, nehledě na vzájemné rozepře, sjednotil v boji proti společnému nepříteli.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MŽP: Nové vedení představilo zaměstnancům priority resortu

22:33 MŽP: Nové vedení představilo zaměstnancům priority resortu

Shodit mediální nálepky, představit se tváří v tvář a jasně deklarovat, že základem nové etapy resor…