Čunek vzpomíná: Parkanové na vládě ve všem radil Kalousek

21.06.2012 14:41 | Zprávy
autor: jav

Ministři Topolánkovy vlády se prý na zasedáních dobře bavili, jak musel Miroslav Kalousek radit v otázkách obrany Vlastě Parkanové. Tak vzpomíná tehdejší první vicepremiér Jiří Čunek. Podle něj je za nákup letounů CASA jednoznačně odpovědný Miroslav Kalousek. A měl by prý být stíhán stejně jako Parkanová.

Čunek vzpomíná: Parkanové na vládě ve všem radil Kalousek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Čunek

Jiří Čunek byl v Topolánkově vládě prvním místopředsedou a navíc, jako předseda KDU-ČSL, i stranickým nadřízeným Miroslava Kalouska i Vlasty Parkanové. V rozhovoru pro Týden.cz se vyjádřil k tehdejšímu vztahu ministra financí a ministryně obrany, která podle něj vůbec nebyla schopna o otázkách obrany kvalifikovaně rozhodnout.

Navíc podle něj usnesení vlády již v roce 2008 uložilo kromě ministryně obrany i ministru financí, aby se účastnil jednání o nákupu letounů. Proto podle něj je za nákup odpovědný kromě Vlasty Parkanové i Miroslav Kalousek. Navíc měl podle něj Kalousek upozornit na vlastní podjatost vzhledem ke svému vztahu se zbrojařem Richardem Hávou, majitelem firmy Omnipol, která obchod domlouvala. A to neučinil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Podvody s dávkami

Vy fakt věříte tomu, že se u nás s dávkami nepodvádí? Že to nedělá řada občanů ČR? Že je nezneužívá? Spíš než komentovat, že se to děje, nemyslíte, že by bylo přínosnější, kdybyste přišel s tím, jak tomu zamezit? Víte to?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Čáslavské letiště čeká výluka, Gripeny a Alky budou vzlétat z Pardubic a Náměště

19:15 Armáda ČR: Čáslavské letiště čeká výluka, Gripeny a Alky budou vzlétat z Pardubic a Náměště

Na letišti v Čáslavi letos začne modernizace infrastruktury, potrvá do roku 2028.