Poslanec a bývalý středočeský hejtman David Rath byl na svou výpověď u Krajského soudu v Praze brilantně připraven. Měl ji sice napsanou, ale během řeči se do papírů podíval jen minimálně. Přesto mluvil plynule s logicky poskládanými argumenty. Anonymní trestní oznámení, které kauzu odstartovalo, podle něj připravila pro soukromého detektiva Libora Gregora tehdejší ústecká státní zástupkyně Lenka Bradáčová.
Upozornil na to, že odposlechy povolili soudci, kteří to podle rozpisu neměli dělat, a policisté po celou dobu zatajovali, že jde o něj jako o člena Parlamentu. Podivil se také nad tím, že Gregorovo trestní oznámení přijal náměstek nejvyššího státního zástupce Igor Stříž. „Všichni, co někdy podávali trestní oznámení, vědí, že je to velmi nezvyklé,“ poznamenal Rath, podle něhož neexistoval důvod, aby případ Nejvyšší státní zastupitelství poslalo do Ústí nad Labem k žalobkyni Lence Bradáčové, která v tom viděla příležitost se zviditelnit a v podstatě vstoupit do politiky.
Proces má politické pozadí a údiv nad délkou vazby

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jan Rychetský, jih