Disidentka Chramostová: Země je vážně nemocná a lidé jsou agresivní

19.11.2011 21:23 | Zprávy
autor: kri

Vlasta Chramostová, která za komunistické diktatury podepsala Chartu 77, oslavila 85. narozeniny a zavzpomínala i na léta, kdy žila disidentský život.

Disidentka Chramostová: Země je vážně nemocná a lidé jsou agresivní
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace proti vládě

Život Vlasty Chramostové se dá rozdělit na tři životní etapy. První etapa je divadelní, která začala v jejích patnácti letech a skončila v jejích dvaačtyřiceti. Poté následoval život disidentský, který trval dvacet let. Od svých třiašedesáti let, které oslavila 17. listopadu 1989, zažívala čas návratů.

"Znovu jsem se vrátila k profesi, k divadlu, i když jsem ten nástup do něj chvíli odkládala. Měla jsem strach, říkala jsem si, jestli to vůbec po takové pauze můžu udělat," uvedla Vlasta Chramostová rozhovoru pro Deník. 

Již nic neplánuji

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Primátor

Je pravda, že uvažujete o kandidatuře na pražského primátora? Nepřijde vám, že ty funkce měníte jako ponožky? Proč jste tak nerozhodný? Nebo to byste byl primátor, poslanec a ještě zmocněnec či co to jste?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Letiště Praha: Dopravce easyJet rozšiřuje svou síť

7:16 Letiště Praha: Dopravce easyJet rozšiřuje svou síť

Mezi Prahou a Marrákeší bude od letošního 25. října pravidelně létat dopravce easyJet. Nová linka bu…