Drábkova nabídka nezaměstnaným. Chcete podporu, dělejte třeba společnici

13.12.2011 20:22 | Zprávy

Dlouho očekávaný metodický pokyn ministerstva práce a sociálních věcí je na světě. V úterý proto tento resort zveřejnil jeho základní body. A v nich lidem slibuje, že pokud budou pověřeni veřejnou službou, nemusí se obávat toho, že budou "jen" zametat chodníky. Škála uplatnění je totiž více než široká - a tak jsou v nabídce místa společníků při procházkách, pomocné síly v kuchyni, šití polštářů nebo pomocné práce v psích útulcích.

Drábkova nabídka nezaměstnaným. Chcete podporu, dělejte třeba společnici
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09)

Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR zveřejnilo v úterý základní metodický postup zajišťování veřejné služby v roce 2012. Tu u nás vykonává už nyní zhruba 16 tisíc lidí. Cílem ministerstva však je, aby do ní na konci příštího roku bylo zapojeno až 50 tisíc lidí.

„Nyní se zapojují do veřejné služby osoby v hmotné nouzi a zabezpečují ji obce. Od příštího roku ji budou vykonávat osoby v hmotné nouzi i vybrané osoby vedené v evidenci uchazečů o zaměstnání. Nově bude veřejnou službu zabezpečovat krajská pobočka Úřadu práce ČR, která se může písemně dohodnout na zajištění veřejné služby s obcí či dalším subjektem,“ vysvětlila pro ParlamenntíListy.cz mluvčí ministerstva Viktorie Plívová.

Doplnila, že veřejná služba je jednou z možností zachování, popř. rozvíjení pracovních schopností a dovedností osob, které dlouhodobě nemají trvalé zaměstnání  a mají objektivní či subjektivní problémy s nalezením vhodného zaměstnání. Má prý ale i důležitý sociální rozměr, protože podporuje sociální začleňování osob, zvyšuje podíl lidí na životu obce či komunity.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Martin Kupka byl položen dotaz

Stínová vláda ODS

Zajímal by mě program Vaší stínové vlády a na jak dlouho bude platný. Jaké má styčné body s programem stínové vlády STAN a jak často se scházíte ? děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Až 10 tisíc od pojišťovny. Stačí ale jedna chyba a nedostanete nic

11:30 Až 10 tisíc od pojišťovny. Stačí ale jedna chyba a nedostanete nic

Zdravotní pojišťovny letos nabízejí tisícové příspěvky na sport, vyšetření i dětské aktivity. Mnoho …