Duka: Smlouva církví a státu byla uzavřena. Očekáváme její dodržení

06.01.2012 17:34 | Zprávy

Dohoda o finančním vyrovnání státu s církvemi je historická a je jediné kompromisní řešení. Stát i církev musely při vyjednávání ustoupit ze svých požadavků, uvedl na dotaz novinářů pražský arcibiskup Dominik Duka, kterého papež v pátek jmenoval kardinálem. Vládní strany nyní jednají o podobě církevních restitucí. Věci veřejné přitom chtějí odklad výplaty finančních kompenzací na dobu ekonomického růstu.

Duka: Smlouva církví a státu byla uzavřena. Očekáváme její dodržení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pražský arcibiskup Dominik Duka

Duka připomněl, že smlouva o vyrovnání byla uzavřena mezi zástupci církví a stranami vládní koalice. "Chceme tuto smlouvu dodržet a očekáváme od vlády, že tato smlouva dodržena bude," řekl na tiskové konferenci v Arcibiskupském paláci Duka.

Smlouva je podle něj "jediným možným kompromisním řešením, které se snaží být ve prospěch všech". Tedy jak státu a církví, tak i zainteresovaných měst a obcí. Smlouva také dává možnost znovunabytí právní jistoty současným majitelům církevního majetku, který byl za komunismu konfiskován," dodal Duka.

SLEDUJEME téma: Miliardy pro církve

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: pas, čtk

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Chápu vás dobře, že byste podruhé vstoupili do stejné řeky a šly do vlády s ODS?

Po tom všem, co o ní tvrdíte, že jsou to kmotři? A proč se vlastně po volbách vůbec nerespektuje vůle občanů, proč podle vás nemá šanci být premiér ten, kdo volby vyhraje? Babiše volit nebudu, ale přijde mi, že jsou stejně volby zbytečné, že si to vy politici pak stejně zařídíte po svém

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČNB ponechává sazbu proticyklické kapitálové rezervy na 1,25 %

22:14 ČNB ponechává sazbu proticyklické kapitálové rezervy na 1,25 %

Bankovní rada na svém jednání o finanční stabilitě rozhodla ponechat sazbu proticyklické kapitálové …