Fischer potvrdil, že bude kandidovat na prezidenta

07.01.2012 6:41 | Zprávy

Bývalý premiér Jan Fischer v rozhovoru pro sobotní vydání MF Dnes definitivně potvrdil, že bude v přímé prezidentské volbě kandidovat na funkci hlavy státu. "Ano, jsem připraven do toho v případě přímé volby vstoupit a ucházet se o post prezidenta," řekl MfD Fischer, který v současné době působí jako viceprezident Evropské banky pro obnovu a rozvoj (EBRD).

Fischer potvrdil, že bude kandidovat na prezidenta
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Jan Fischer

Svou kandidaturu chce Fischer postavit na 50.000 podpisech, což je podle zákona podmínkou pro nestranické kandidáty. Zároveň však počítá s tím, že by si jej jako svého kandidáta mohla „osvojit“ i některá z parlamentních či neparlamentních stran. Fischer se nechce aktivně hlásit k žádné z nich, vymezil se jen vůči komunistům.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vfe

Ženíšek: Posuzování etiky jsem u umělé inteligence vynechal

Zajímá mě proč jste ji vynechal? Etika je přeci také důležitá. A druhá věc, jak je opatřeno, že o nás umělá inteligence nebude shromažďovat i osobní data, které pak může někdo zneužít? Děkuji za odpověď. Klára

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prahou jdou zprávy, že ve volbách jde opozici o život

4:40 Prahou jdou zprávy, že ve volbách jde opozici o život

Obavy lídrů a významných postav menších opozičních stran z vymyšlené kriminalizace i vzkazy, že se m…