Halíkův protiúder Hájkovi: Mluví jako Rudé právo. Samé lži

30.11.2011 18:50 | Zprávy

Vicekancléř prezidenta Václava Klause Petr Hájek se ostře pustil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz do Tomáše Halíka – dokonce zpochybnil Halíkovo vysvěcení na kněze. Ten to okamžitě popřel.

Halíkův protiúder Hájkovi: Mluví jako Rudé právo. Samé lži
Foto: halik.cz
Popisek: Filozof a katolický kněz Tomáš Halík

„Používá přesně stejného výrazu, který užilo Rudé právo po Chartě v útoku na Josefa Zvěřinu "pán, který se vydává za kněze",“ napsal Halík pobouřený mail ParlamentnímListům.cz jako reakci na rozhovor s Hájkem a pokračoval: „Asi by si měl položit otázku, zda by mne v tom případě Jan Pavel II. jmenoval konzultorem papežské rady pro dialog a benedikt XVI. jmenoval čestným papežským prelátem,“ dodává.

Všechno mohu dokázat

Hájek totiž v rozhovoru uvedl, že kardinál Meisner, který měl Halíka tajně vysvětit, tento fakt v soukromém rozhovoru popřel. „Nikdy jsem netvrdil, že mne osobně světil mons. Meisner - další Hájkova lež - , vždy uvádím, že mne světil jeho tehdejší nadřízený mons. Aufderbeck - 21.10. 1978 tajně v kapli své rezidence,“ tvrdí Halík s tím, že veškerá tvrzení může dokázat.

Rozhovor čtěte zde: Šokující informace. Halík asi není kněz, říká Klausův Hájek

Čtěte také: Halík: Vysvěcen jsem byl. Pochybuji o Hájkově duševním zdraví


Kromě toho může dokázat pomocí vysokoškolského diplomu fakt, že je profesorem – i to Hájek zpochybnil a kněze nazývá inženýrem. Podle Halíka by bylo vhodné obrátit se s oficiálním dotazem na pražské arcibiskupství, protože Hájek tvrdí, že je arcibiskupovým velkým přítelem.

„Možná by stálo za to zeptat se i kolínského arcibiskupa kardinála Meisnera, zda opravdu při své nedávné návštěvě Prahy před svědky Hájkovi vyjádřil pochybnosti, zda jsem knězem,“ uvedl Halík.

Psali jsme:


Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: joh

ČT

Dobrý den, také nemám pro zvýšení poplatků ČT pochopení. Absurdní mi také přijde to rozšíření plátců. Má otázka ale zní, zda vůbec potřebujeme veřejnoprávní média? K čemu, když informovat pravdivě a objektivně musí přeci všechna média, a pokud tak nedělají, tak se jim dá dát třeba pokuta nebo tak ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bývalá mluvčí na vnitru, teď novinářka. Napíše článek o Babišovi, Rakušan nasdílí. Objednáno?

9:45 Bývalá mluvčí na vnitru, teď novinářka. Napíše článek o Babišovi, Rakušan nasdílí. Objednáno?

Objednal si ministr Rakušan v Bruselu článek proti Andreji Babišovi? Sám expremiér to naznačuje a me…