Hašek: Je to další hřebíček do rakve Nečasovy vlády

27.04.2011 11:27

Sociální demokracie se raduje. Po včerejším hlasování ve sněmovně o důvěře vládě, kde podle očekávání vládu za pomoci komunistů a tří přeběhléků z Věcí veřejných nesvrhla, dnes ČSSD slaví triumf. Ústavní soud zrušil změny ve stavebním spoření, které v rámci úsporných opatření prosadila trojkoalice v čele s premiérem Petrem Nečasem.

Hašek: Je to další hřebíček do rakve Nečasovy vlády

Poslancům ČSSD se nelíbil způsob, kterým bylo opatření přijato, a především jim vadila jeho zpětná účinnost. A Ústavní soud dal nejsilnější opoziční straně za pravdu.

Zaregistruj se a vyhraj. Více informací zde

Pošramocený parní válec

Podle prvního místopředsedy ČSSD Michala Haška je to žlutá karta pro Nečase a jeho vládu a rozhodnutí dává do kontrastu se včerejším hlasováním. „Výmluvným kontrastem je včerejší večerní hlasování o nedůvěře vládě. Tam koaliční pošramocený parní válec přejel, tentokráte za trapného zpěvu koaličního poslance Korteho, poslaneckou sněmovnu. A proti tomu dnešní rozhodnutí Ústavního soudu," srovnal pro ParlamentníListy.cz Michal Hašek, který se netajil spokojeností. Jihomoravský hejtman je přesvědčen, že se jedná o další hřebíček do ztrouchnivělé rakve Nečasovy vlády.

Koalice žije v bludu

Právník Hašek byl velmi rozhořčen tím, že novinky ve stavebním spoření Miroslava Kalouska byly v rozporu z právem. „Jsem upřímně rád, že Ústavní soud tupé účetní operace pánů Nečase a Kalouska zrušil. Koalice se může opájet mocí, ale žije v bludu - ještě stále platí panství práva a ne panství většiny. V prvním ročníku právnických fakult se vyučuje základní pravidlo římského práva - Pacta sunt servanda - smlouvy se mají dodržovat. Pan Nečas a pan Kalousek se stovkami státem placených právníků na to při škrtech ve stavebním spoření zapomněli," míní Hašek.

K věci:

Hašek: Tahle vláda ať jde k čertu 

Hašek (ČSSD): Nechme vládu zemřít 

Jedovatý pšouk, vyjádřil se Hašek. Exodus vážně neorganizuje 

Hašek: Vláda si lže do kapsy, jak je úspěšná. Pro občany je noční můrou

Foto: Hans Štembera

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš UrbanTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jurečka mimo zákon? „Velká šance na úspěch. Vyhrožování nastává, pokud...“

7:40 Jurečka mimo zákon? „Velká šance na úspěch. Vyhrožování nastává, pokud...“

Ať už to dopadne jakkoli, měl by ministr Marian Jurečka vyvodit závěry a odpochodovat. To by bylo ne…