Helena Vondráčková trestá Šinágla za zpochybnění zločinů Heydricha

11.07.2012 10:18 | Zprávy

Policie koncem června zahájila trestní stíhání známého aktivisty Jana Šinágla. Ten je obviněn z přečinu zpochybňování genocidia. Podklady k zahájení trestního stíhání poskytli svými trestními oznámeními Bohuslav Hubálek a Helena Vondráčková se svým manželem Martinem Michalem.

Helena Vondráčková trestá Šinágla za zpochybnění zločinů Heydricha
Foto: archiv
Popisek: Martin Michal a Helena Vondráčková

Šinágl se svého provinění měl dopustit tím, že na svých internetových stránkách hrubým způsobem zpochybňoval zločiny nacistů spáchané proti českému národu v době od nástupu Reinharda Heydricha do funkce zastupujícího říšského protektora a v období po atentátu na něj.

Tento případ přivádí politologa Bohumila Doležala k polemice o svobodě projevu, kterou rozvíjí ve svém komentáři pro Lidové noviny. Podle něj kontroverzní názory Šinágla nejsou ještě nutně nesprávné ani škodlivé pro demokracii.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

Doležal , komentář , LN , policie , Vondráčková , šikana

autor: adr

style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

FNUSA: Šetrnější přístup k léčbě parodontitidy přináší méně komplikací

20:16 FNUSA: Šetrnější přístup k léčbě parodontitidy přináší méně komplikací

Záněty dásní se vyskytují často a většinou probíhají bezproblémově. Jakmile ovšem zánět přejde na ji…