Jan Kraus: Koalice je vládou českých novin, magazínů a týdeníků

16.04.2011 12:26 | Zprávy
autor: vfe

Herec a moderátor Jan Krause je také člen správní rady Nadačního fondu proti korupci. Přirovnává Českou republiku k mafiánskému doupěti a vyzývá média, že by měla přimět politiky, aby přijali politickou odpovědnost. Řekl to v rozhovoru pro server deník.cz.

Jan Kraus: Koalice je vládou českých novin, magazínů a týdeníků
Kraus tvrdí, že se největší loupeže v Česku odehrávají ve velkých státních podnicích nebo v rámci výběrových řízení. Česká demokracie je podle něj kamufláž mafiánského systému a bude velmi zajímavé zjišťovat, jak velká část lidí se na něm účastní.

Jako příklad uvádí nákup zbraní a vojenské techniky, která je posléze shledána nevyhovující pro nasazení v akci.

Přemluvili jsme bábu, dědka - a máme to

Kraus považuje současnou koalici za vládu „většiny českých novin, magazínů, týdeníků". „Čili chlapci, tohle jste nám doporučovali. Přemluvili jsme bábu, dědka - a máme to. K zodpovědnosti je tedy třeba volat hlavně média, protože mezi občanem a politikem jsou jenom ona," prohlásil Kraus na serveru denik.cz.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Libor Turek, Ph.D. byl položen dotaz

Zadlužení státu

Dost často se mluví o zadlužení státu. Mě by zajímalo, jak je to se splacením takového dluhu? Je nějak omezená? Co hrozí, když se nesplatí? Státní bankrot? A kde se vůbec přesně berou ty peníze, které si stát půjčuje? Děkuji za vysvětlení

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Posselt se za vaše peníze smál Babišovi a „tzv. motoristům“

10:00 Posselt se za vaše peníze smál Babišovi a „tzv. motoristům“

Nezisková organizace Post Bellum ve svém magazínu Paměť národa uveřejnila rozhovor s vůdcem sudetský…