Jistě, paní Peake. Klasnová si na večírku vystřelila z ministryně obrany

14.12.2012 11:15

Ve čtvrtek se v malostranské hospodě u Glaubiců konal večírek Věcí veřejných. Samozřejmě nemohl chybět véčkařský manželský pár – Vít Bárta a Kateřina Klasnová, kteří na sebe prozradili leccos i ze svého soukromí.

Jistě, paní Peake. Klasnová si na večírku vystřelila z ministryně obrany
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vít Bárta s manželkou Kateřinou Klasnovou

„Jako macho se musím pochlubit, že mi moje Kačenka chodí se džbánem pro pivo,“ smál se Bárta. „To víš, já jsem taková tvoje domácí puťka, to každý ví,“ reagovala ironicky Klasnová.

„Naštěstí to mám z Kosárkova nábřeží přes most do hospody u Rudolfina kousek,“ dodala Klasnová. Prý vždycky chvilku poklábosí se štamgasty hospody, kteří ji znají jako zastupitelku Prahy 1.

Tři lásky Víta Bárty: Kačenka, pivo a tlačenka

Asi na tom bude něco pravdy, protože Bárta i Klasnová večer pili plzeňskou dvanáctku, ke které si superguru VV dal guláš. Bárta se také přiznal, že miluje tlačenku s cibulí, což však jeho manželka nedokáže vždy náležitě ocenit. Je fakt, že na loňském večírku si Bárta na tlačence s cibulí pochutnával.

Klasnová mohla být ale potěšena, že tentokrát tlačenka s cibulí v bufetu nebyla. K snědku byl místo toho guláš, vepřové i kuřecí řízky a pak různé uzeniny, zeleninový salát a sýry.

Bárta také vyprávěl o nákupních autobusových zájezdech véček do Německa. „Když si tam koupíte basu plzně, tak ušetříte oproti Česku 40 procent. Nejvýhodnější ale je tu plzeň tam koupit, vypít a do Česka dovézt jen přepravku s prázdnými lahvemi. Když tady vrátíte basu a lahve, tak se vám to dost vyplatí,“ vtipkoval Bárta.

Pták v komíně

Na setkání byl také předseda véček Radek John. „Ty jsi tady za novináře, nebo za poslance?“ pošťouchl ho poslanec VV Petr Skokan.

Skokan bavil společnost historkami o tom, jak se pod ním prolomil led na Máchově jezeře, přičemž se mu podařilo celou věc natočit na kameru v mobilu, jak mu uvízl pták v komíně a museli ho z něj vytáhnout až hasiči a jak byl zadržován v Sovětském svazu.

Bárta zase dodával historky o tom, jak na svatbě svého bratra spadnul ze člunu do Vltavy a v řece utopil kameru. Na rozdíl od svého kolegy Skokana nemá tedy o celé příhodě videozáznam.

Jistě, paní Peake

Přišla řeč i na bývalé kolegy z VV, kteří přešli k LIDEM. „Minule vás tady bylo víc,“ řekl jeden z novinářů. „No Viktor Paggio dnes asi nedorazí,“ smál se John.

Je fakt, že na loňském večírku to vypadalo, že jsou všichni nerozluční přátelé. Odpadlíci Dagmar Navrátilová a Jiří Rusnok seděli vloni u stolu s Radkem Johnem a Paggio „somroval“ po Johnovi cigára.

A Klasnová prozradila i něco o své exkamarádce Karolíně Peake. „Před časem jsem jí půjčila knížky Jistě, pane ministře a Jistě, pane premiére, což jsem asi neměla dělat. Třeba by se dnes nechovala tak, jak se chová,“ povzdechla si Klasnová. Nedodala ale, jestli se podle ní z Peake stal ministr James Hacker, stálý tajemník ministerstva sir Humphrey Appleby či osobní tajemník ministra Bernard Woolley.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Lukáš Petřík

Názor

Že se Rusko snaží rozeštvávat se shodneme. Nevidím ale žádnou snahu vás politiků o to společnost u nás sjednocovat. Určitě to nejde na 100%, ale u vaší vlády mám dojem, že pohrdáte všemi, co mají jiný názor a dokonce to ženete i tak daleko, že jim ho chcete zakazovat a schováváte se za boj s dezinfo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

V horečkách sháněl penicilin. Lékárny civěly. Už ho skoro měl... Pak se to ukázalo

4:44 V horečkách sháněl penicilin. Lékárny civěly. Už ho skoro měl... Pak se to ukázalo

Nedostatek antibiotik trápí značnou část Čechů. ParlamentnímListům.cz se ozval čtenář se svým příběh…