John, Bárta a Peake jednali s arcibiskupem Dukou o restitucích

10.01.2012 22:52

EXKLUZIVNĚ Podle informací ParlamentníchListů.cz z důvěryhodného zdroje jednaly špičky Věcí veřejných s pražským arcibiskupem, primasem českým, předsedou České biskupské konference a nově jmenovaným kardinálem Dominikem Dukou o problematice církevních restitucí.

John, Bárta a Peake jednali s arcibiskupem Dukou o restitucích
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vít Bárta

"Předseda strany Radek John, šéf poslaneckého klubu Vít Bárta a první místopředsedkyně VV a místopředsedkyně vlády Karolína Peake byli na jednání s arcibiskupem Dominikem Dukou. Vyjednávali a vzájemně se informovali o svých pozicích a řešili garance příkladného nakládání s navráceným majetkem. Vedení stále jedná," informoval redakci důvěryhodný zdroj.

Lze jen spekulovat, zda schůzku pomohl sjednat někdo z Hradu. Prezident republiky Václav Klaus či jeho vicekancléř Petr Hájek jsou totiž známi svými dobrými vztahy jak s arcibiskupem Dukou, tak se šéfem poslaneckého klubu VV Vítem Bártou. Takováto spekulace je však nepotvrzená.

Špičky VV jednají o tom, zda na středečním jednání vlády restituce církvím podpoří, již osm hodin. Bez výsledku. Během noci mají ještě politici horečně jednat na tajném místě a ve středu v osm ráno mají s definitivním verdiktem seznámit poslance VV.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Lukáš Petřík

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

školní docházka

K čemu by pomohlo, kdyby byla povinná školní docházka do 18? Tak by šli dotyční na sociálku o 3 roky později a mezitím by jen zabírali místa těm, co chtějí studovat. Teď se víc než kd jindy totiž ukazuje, že kapacity škol jsou nedostačující.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Splašky a jídlo jak prasatům.“ Okrádání na dovolené ukončeno. Jednoduše

4:44 „Splašky a jídlo jak prasatům.“ Okrádání na dovolené ukončeno. Jednoduše

Na pláži splašky, jídlo kydlé jak prasatům. Nevyhovující hotely a pláže. Dle zástupců cestovních kan…